Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Balıkesir'in Trafiğini Yalova Üniversitesi Projelendirecek

Yalova Üniversitesi Balıkesir ilinin trafiğinin düzenlenmesine yönelik projelendirme yapacak. Bu kapsamda ki protokol Yalova Üniversitesi'nde imzalandı.

Haber Giriş Tarihi: 31.10.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Balıkesir'in Trafiğini Yalova Üniversitesi Projelendirecek

Yalova Üniversitesi ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi arasında “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genelinde Geometrik Düzenleme Ve Trafik Sirkülasyon Projeleri İle Yol Ve Kavşak Ön Projelerinin Hazırlanması” ortak hizmet projesi protokolü imzalandı.

Konuyla ilgili bilgi veren Ulaştırma Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof.Dr.Rafet Bozdoğan Ulaşım problemleri konusunda çok sayıda belediye ile görüşmelerin devam ettiğini ve yakında başka protokollerin de yapılacağını belirterek, "Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde Türkiye’de ilk defa kurulan Ulaştırma Mühendisliği Bölümü tarafından yürütülecek olan bu projenin amacı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki mevcut yolağı altyapısının standartlarının iyileştirilmesi ve daha verimli kullanımının sağlanması, yolculuk süresi ve trafik yoğunluğunun azaltılması, ulaşım maliyetlerinin azaltılması, ulaşımın çevreye olan olumsuz etkilerinin azaltılarak çevrenin korunması ve geliştirilmesine katkı sağlanması, trafik güvenliğinin sağlanarak kazaların azaltılması, yaya yolculuklarının koşullarının iyileştirilmesi, bölgede daha güvenli ve konforlu bir yaya dolaşımının sağlanmasıdır.

Bu kapsamda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan anaarter statüsündeki yollar belirlenecektir. Ayrıca, yol kademelendirmesi yapılarak yollar türlerine göre sınıflandırılacak, bu sınıflandırmaya göre, yol türleri, şerit sayıları, teorik hız ve teorik kapasite bilgileri coğrafi bilgi sistemleri ortamında hazırlanacaktır. Hazırlık çalışmalarından sonra ise ortak hizmeti projesi taraflarınca belirlenen, 150km’lik ulaşım koridorunun trafik sirkülasyonu ve uygulamaya yönelik geometrik düzenleme projeleri yapılacaktır" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.