Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Bal Gibi Bir Kent” Markalaşıyor

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) desteği ile Kent Konseyi tarafından yapılan proje Yalova’nın markası olmaya hazırlanıyor. “Bal Gibi Bir Kent” sloganı ile Yalova’yı temsil edecek olan Kestane Balı ile özel hediyelik tasarımı ile tanıtıldı.

Haber Giriş Tarihi: 27.06.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Bal Gibi Bir Kent” Markalaşıyor

Yalova’nın marka değerlerinden birisi olarak tanıtılması hedeflenen Kestane Balı Öncü Otel’de düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı. Toplantıya Yalova Valisi Osman Çapalı, Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Belediye Başkan Vekili Cemil Aydın, Kent Konseyi Başkanı Lale Dondurmacıoğlu, MARKA Genel Sekreteri Ayhan Ayan, Kent Konseyi Genel Sekreteri Hasan Soygüzel ve davetliler katıldı. Burada MARKA finansmanı ile hayata geçirdikleri proje hakkında bilgi veren Konseyi Genel Sekreteri Hasan Soygüzel, “Kentlerin hatırlanmasında lezzetler çok büyük önem taşıyor. Bu anlamda bizde “Bal Gibi Bir Kent” sloganı ile Yalova’nın Kestane Balını ilin bir marka değerine dönüştürmeyi hedefledik. İlin hediyelik lezzetlerinden birisi olması için özel bir ambalajlama yapıldı. Artık Yalova’nın Kestane Balı bir Kent Hediyesi olarak tanınacak ve bundan sonraki süreçte de markalaşacak” dedi. Kent Konseyi Başkanı Lale Dondurmacıoğlu ise, “Yalova öncelerde Elma kenti olarak bilinirdi, sonra çiçek kenti oldu. Bundan sonra ise Bal Kenti olarak bilinecek. Bu proje ile Yalova’nın tanıtımına ve marka bir değere kavuşturulmasına yönelik önemli bir adım atıldığına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Yalova’nın sadece bir marka ürünle anılmasını yeterli bulmadıklarını dile getiren MARKA Genel Sekreteri Ayhan Ayan ise, “Yalova’nın daha fazla marka değerleri olmalı. Bu sadece bir gıda değil, bir obje, bir tarihi yapıda olabilir. Ama markalaşmış değerler şehirlerin tanıtımında önemli roller üstleniyorlar. Bu anlamda Kestane Balı’nın da ile ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu. Yalova Valisi Osman Çapalı’da konuşmasında, “Bal Gibi Bir Kent sloganı ile tanıtımı yapılan Kestane Balımızın Yalova’nın tanıtımında ciddi bir görev üstleneceğine inanıyorum. İlimizin simgesi olacağına olan inancım tam. Ama sadece tanıtımı değil satışının da iyi bir şekilde yapılması lazım. Bu balı alanlar geldikleri yörelerdeki insanlara bunu hediyelik olarak, Yalova’yı temsil eden bir değer olarak götürmeliler” dedi.

Ardından Yalova Valisi Osman Çapalı, Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Belediye Başkan Vekili cemil Aydın ve MARKA Genel Sekreteri Ayhan Ayan’a teşekkür plaketi ve Kestane Balı hediye edildi.

Yalova’yı simgeleyen bir hediyelik olması hedeflenen ve ilin marka değerlerinden birisi olarak özel bir tasarımla oluşturulan Yalova Balı’nın tanıtımı için broşür, özel ambalajlar ve kağıt torbalar da basıldı. İleriki dönemlerde sadece bu balı satan işletmeler kurulması da hedefleniyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.