Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bahar Doğan’dan Dağ’a Cevap

İl Genel Meclis Üyesi Bahar Doğan, Çiftlikköy belediye başkanı Metin Dağ’a seslenerek “Gemi İhtisas OSB de proje hiç değişmedi. Halkı kimse yanıltmasın” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 13.03.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Bahar Doğan’dan Dağ’a Cevap

Bahar Doğan’ın açıklaması şöyle; "Hiç kimseyle bir polemiğe girmek istemiyorum. Ama her şey ortada. Sayın Dağ “yerleşimlere bu kadar yakın bir alana gemi sanayi istemiyoruz” diyor. Sayın Başkan geçte olsa doğruyu gördü diyoruz. Sayın Dağ; “Ben değişmedim proje değişti, bana anlattıkları proje farklı diyor” Proje Baştan Beri Hep Aynı Hiç Değişmedi Sayın Başkan. ÇED Dosyasında Her Şey Açık Seçik Belli. Sayın Başkan; ÇED dosyasındaki projeyi iyi okusaydı boya, tiner, toz, grit (kimyasal kum tanesi) gibi tehlikeli maddelerin kullanılacağını ve gürültü çıkacağını görürdü. Hiç anlatılana göre karar verilir mi? Sayın Başkan Hata yaptığını Çiftlikköy Halkımıza açık ve seçik söyleyerek özür dilemeli. Sayın Başkan samimi ise, Belediye Avukatına talimat versin. Durdurmak için dava açsın.Halkı Kimse Yanıltmasın. Jip Fabrikası da Beş Yıldan Beri Bitmedi

.
Sayın Başkan JİP FABRİKASI kurulması konusunda da halkımızı yanılttı. Jip fabrikası etrafında bir hareket başlatılıyor. Birkaç ay ay sonra faaliyete geçilecek deniliyor. Etrafındaki arsaların değeri yükseliyor, satışlar hızlanıyor, işe girmek için formlar dolduruyor, Belediye Başkanından işe girme torpilleri isteniyor. Ama aradan 5 yıl geçti hala bu JİP FABRİKASI bitmedi.Taşköprü’de Nüfus Azalıyor. Başkan Ve Meclis Üyeleri Nerede Hata Yaptıklarını Bir Düşünsünler.

Öte yandan Çiftlikköy ve Taşköprü’yü hatta Yalova’yı dahi sıkıntıya sokan günde 2000 ton kömür yakacak Kömür Yakıtlı Termik Santrale ve 150 tankta 710.000 m3 kimyasal madde depolamaya evet diyen Taşköprü Belde Belediye Başkanı ve AKP hükümetinin Bakanı var. Bu Belediyenin İmar komisyonu bile yok. Meclis Üyeleri inceleme yapamadan karar alıyorlar. Ne yaptığını bilmiyorlar bile. Resmi nüfus sayımına baktığımızda Taşköprü’de geçen yıllarda artan nüfus artık azalıyor. Kiralık evler boş. Başkan ve meclis üyeleri nerede hata yaptıklarını, karar alırken gelecek nesilleri mi, yoksa günü ve gelecek seçimleri mi düşündüklerini bir düşünsünler.Belediyelere CHP Eli Değmeli Ve Çiftlikköy’ü Geleceğe Hazırlamalı

Bu gün İlkokul çocuğu bile belediyelerin yol, su, kanal, altyapı, çevre temizliği yaptığını biliyor. Bunları yapmak meziyet değil artık. İlkokula giden çocuğumuz bile başkan yapsak bu işleri yapar. Çiftlikköy Merkezden sonra en hızlı gelişen İlçe. Çevre yolu Yalova çıkışı da Çiftlikköy’e çok yakın. Bu yol bitince nüfus artışında hızlanma çok artacak. Hatta 25 yıl içerisinde Yalova Merkezini bile geçecektir. Tüm bunları ve geleceği görüp Çiftlikköy’ü geleceğe hazırlayacak mega projeler üretmek lazım. Böyle önümüze gelen projeleri yarım yamalak incelemekle, öyle demişlerdi, böyle demişlerdi demekle bu işler yürümez. Çiftlikköy’de Belediye çok daha dikkatli olmalı. Gelecek seçimleri değil gelecek nesilleri düşünerek kararlar almalıyız. Kısacası Çiftlikköy’de Belediyeye CHP’nin eli değmeli. Bütün gün halkımızın arasındayız. Değerli Çiftlikköy Halkımızın da CHP’ye karşı teveccühü olduğunu görüyorum. Halkımızın bu teveccühünü 2014 yerel seçimlerinde sandığa yansıtacağına yürekten inanıyorum Tüm CHP yöneticiler ve arkadaşlarım da İlçemize hizmet vermek için canla başla çalışıyorlar."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.