Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Arboretum’da Merosa Şoku

Arboretum ihalesine giren ve parsellerin tamamına talip olduğunu duyuran ancak daha sonra bu kararından vazgeçen Merosa aldığı tek parselin ödemelerini de yapmayınca sözleşme Yalova Belediyesi tarafından tek taraflı olarak fesh edildi.

Haber Giriş Tarihi: 05.12.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Arboretum’da Merosa Şoku

Yalova Belediyesi tarafından 5 parsel şeklinde ihaleye çıkılan arboretumun 1 parselini alan ve tamamına talip olduğunu duyuran Merosa ardından yapılan ihaleye katılmayarak sürpriz yapmıştı. Merosa bununla da kalmayarak aldığı tek parselin %30'u peşinat ve %70'i teminat mektubundan oluşan ödemesini yapmadı. Belirtilen süre içerisinde sözleşme şartlarına uyulmaması nedeniyle Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer sözleşmenin tek taraflı olarak fesh edildiğini duyurdu. Merosa'nın verdiği 364 bin TL'lik geçici teminatı ise belediyeye irat kaydedildi.

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer, arboretum ihalesi ile ilgili olarak AKP'ye de yüklendi. İktidar partisi il yöneticilerinin arboretumun emsal değerini düşürmek için mahkeme açıp sonra alıcı firmalara burası mahkemelik almayın dediklerini dile getiren Özsümer, "AKP gerek ihale sürecinde ve gerekse ihaleden sonra iştirakçileri çeşitli yöntemlerle ve yollarla burasını almayın burası mahkemelik diyerek hep olumsuz etki yaptı. Bu bana hiç doğru gelmiyor. Biz her gün yüzlerce vatandaşımızın evine gidip görüşlerini alıyoruz. Bu güne kadar bir vatandaşımızdan kötü bir söz duymadık. Burasının emsali ile ilgili 2007 yılında meclis kararını alacaksınız. Burasının ihale sürecini tamamlıyoruz. Meclisten de geçiyor. Sonrasında bunu engellemek için kendi aldığınız kararı mahkemeye taşıyorsunuz. Mahkemeye verip belediyeye ait bir mülkün emsalini yani değerini düşürmeye çalışıyorsunuz. Bununla da kalmayıp ihaleye girenlere burası mahkemelik almayın diyorsunuz. İşte Yalova'ya gerçek ihanet budur. Yalova'ya zaman kaybettiriyorlar" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.