Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Anket Hazımsızlık Yaptı"

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kendisinin de, AK Parti'nin de yaptırdığı anketlerde kendisinin halkın büyük bölümü tarafından başarılı bulunduğunun ortaya çıktığını söyledi. Salman, "Dolayısıyla anket hazımsızlık yaptı" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2016 08:54
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Anket Hazımsızlık Yaptı"

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman uzun süre konuşulacak açıklamalarda bulundu. Ulusal bir anket firmasına hizmetlerin beğenilip beğenilmediğini, kendisinin başarılı bulunup bulunmadığı yönünde bir anket yaptırdığını dile getiren Salman bu ankette çıkan sonuçtan son derece memnun kaldığını dile getirdi.  AK Partinin de bu yönde yaptırdığı bir anket olduğuna değinen Salman, AK Parti'nin yaptırdığı anketten çıkan sonucun da kendi anketleriyle aynı sonuçlarda olduğunu bunun da AK Parti kanadında morallerin bozulmasına neden olduğunu dile getirdi. Salman, "Ben AK Partinin benimle ilgili eleştirilerini samimi bulmuyorum. Amaçları üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Yalova Belediyesi'nin de Yalova Belediye Başkanı'nın da başarılı olduğunu onlarda görüyorlar.  İnsan ayırmadığımı, adaletli ve hakkaniyetli davrandığımın tüm Yalova farkında. Halkla iç içeyim. Siyaset benim için amaç değil, halka hizmet için araçtır. Halka hizmetten çok keyif alıyorum. Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik şartlar, aynı şekilde Yalova'yı da etkiliyor. Türkiye kötüyken Yalova'nın tek başına iyi olması mümkün değil. Ama AK Partinin eleştirilerinin de rahatsızlığının da temelinde anketler yatıyor. Bende ulusal bir anket firmasına anket yaptırdım. Çıkan sonuçlar halkın bizden de, hizmetlerimizden de, belediye çalışmalarından da ne denli memnun olduğunu ortaya koydu. AK Parti'de bir anket yaptırdı. Onların anketlerinden de çıkan sonuç halkın bizden ne denli memnun olduğunu ortaya koydu. Benim önde olduğumu görmek onların elbette ki moralini çok bozdu. Bize olan güvenini, hizmetlerimizden memnuniyetlerini ortaya koyan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Anketin en ilginç yönlerinden birisi de bizim hizmetlerimizden en çok da AK Partililerin memnun olması. Bir hazımsızlık oluşturduğu ortada. Hal böyle olunca da çareyi karalama kampanyalarında buluyorlar. Ben halimden memnunum. Ama AK parti'nin halinden hiç de memnun olmadığı yaptıkları haksız saldırılardan ortada. Ben işime bakıyorum" dedi.

"Partizanlık yapmadım"
AK Parti kanadından kendisine yöneltilen personelin arttırıldığı yönündeki eleştirileri de cevaplayan Salman, "Beni tutup personel sayısı üzerinden eleştirmeye çalışıyorlar. Ben göreve geldiğimde kaç kişiyi işten çıkardım. Bu konuda fanatizm yaptım mı. Partizanca bir yaklaşım sergiledim mi. Kimsenin ekmeği ile oynamadım.  Sadece aileme yönelik kantarın topuzunu kaçırmış bir kaç kişiyi çıkardım. Eğer partizanca davransaydım partide yüzlerce kişinin işten çıkartılması gerekirdi. Ben bunu yapmadım. Diğer yandan şunun da bilincinde değiller. Ben seçildiğimde Yalova merkez nüfusu 107 bin, 2015 yılı sonunda 126 bin. Şu anda kaç olduğunu ise bilemiyoruz. Yalova Türkiye'nin en hızlı büyüyen kenti. Kent büyüdükçe hizmet talebi de artıyor. Kent büyüdükçe kentin talepleri de artıyor. Bu taleplerin bir şekilde yerine getirilmesi lazım.  Bunu personel arttırmadan nasıl yapacaktık" diye konuştu.

"Kenar Mahallelere hak ettiği hizmeti verdik"
Bugüne kadar Yalova'nın merkezdeki 4 mahalleden ibaret kabul edildiğini dile getiren Salman, "Vefa Salman'dan önce kenar mahallelere hiç bir yatırım yapılmadı. Bunu kenar mahalledeki hemşerilerim söylüyor. Bağlarbaşı, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi ve diğer kenar mahallelerdeki vatandaşlar aldıkları hizmetlerden son derece memnun. Zaten anket sonuçları da hep bunları söylüyor.  Hangi soru sorulursa sorulsun vatandaş memnuniyetini dile getiriyor. Bu şunu gösteriyor; Yalova sadece merkezdeki 4 mahalleden ibaret değil. Hizmete aç kesim, kenar mahalleler. Biz belediye bütçesinden de adaleti sağlamak zorundayız" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.