Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AKSA’dan Tezcan’ın İddialarına Cevap

AKSA Akrilik Kimya Sanayii A.Ş., hafta sonu sitemizde yayımlanan Tema Vakfı Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan’ın açıklamalarına cevap verdi.

Haber Giriş Tarihi: 03.06.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
AKSA’dan Tezcan’ın İddialarına Cevap

AKSA Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. tarafından yapılan açıklama şöyle; “31 Mayıs 2014 tarihinde internet sitenizde yayımlanan, Tema Vakfı yetkilileri ve bilirkişi heyeti tarafından gerçekleştirilen Enerji Santrali Ziyareti ile ilgili haberi üzülerek okuduk ve Aksa Akrilik olarak konuyla ilgili açıklama yapma gereği duyduk.
Tüm enerji santrallerinde yıllık planlı bakımlar yapılmak zaruridir ve bu planlı bakımlar da tarafımızdan ilgili kamu kuruluşlarına önceden resmi yazılarla bildirilmektedir.

İlgili santralin 22 Mart - 3 Nisan 2014 tarihleri arasında bakımda olacağı ziyaretten yaklaşık 10 gün önce, Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne resmi olarak bildirilmiştir.

Ancak, söz konusu keşif ziyareti maalesef santralin bakımda olduğu son gün olan 3 Nisan 2014 tarihinde 15:00 ile 16:15 saatleri arasında gerçekleşmiş ve ilgili dava ve ziyaret hakkında Aksa yetkilileri önceden hiçbir şekilde ne yazılı ne sözlü olarak haberdar edilmemiş olup Aksa’nın keşfin yapılacağı aynı gün sabah saatlerinde bilgisi olmuştur.

Bakım çalışmalarının son günü olan 03 Nisan 2014’de gerçekleşen ziyaret süresince AKSA yetkilileri tarafından ziyaretçilere sunum yapılmış ve Aksa olarak şeffaflık ve açıklık ilkelerimiz gereğince santrali gezdirme teklifimiz kendilerine sunulmuştur. Ancak yetkililer, santralin dış kısmında verilen bilgilerin yeterli olduğunu belirtmiştir.

Söz konusu ziyaret sırasında santralin bakımı konusunda keşifte bulunan taraflara detaylı bilgi verilmiş, santralin bakımı ile ilgili yapılmış resmi yazışmalar da herhangi bir yanlış anlamaya sebebiyet vermemesi açısından, keşif sırasında ilgili temsilcilerle paylaşılmıştır.

Santralin 04 Nisan 2014 tarihinde, yani ertesi gün devreye alınacağı da yine keşfe katılan taraflarla paylaşılmıştır. Santralin, ziyaretin ertesi günü devreye alınması ile ilgili resmi yazı da yine ekte bilgilerinize sunulur.

Bu vesileyle, AKSA olarak her alanda şeffaflığı benimsediğimizi bir kez daha belirtir, TEMA Vakfı üyelerine daha önce de TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Sn. Faruk Tezcan nezdinde ilettiğimiz davetimizi tekrarlar, üyelerin belirlediği bir tarihte santralimizi gezdirmek, her türlü soruya cevap vermek ve detaylı bilgi alışverişinde bulunmak üzere kendilerini ağırlamaktan memnuniyet duyacağımızı ifade etmek isteriz.

Şu anda santralin bakımı tamamlanmış ve rutin çalışmasına başlamıştır. Tema Vakfı yetkilileri ve bilirkişi heyeti tarafından ilgili tarihlerde gerçekleştirilemeyen ziyaretin şeffaflık ilkemiz gereğince tekrarlanması talebi halinde kapımızın her zaman açık olduğunu bilgilerinize sunarız. “

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.