Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AKP’li Üyeler Meclise Gelmedi

Yalova İl Genel Meclisi’nde başkanlık seçiminin bir türlü yapılmaması Ak Partili üyeleri kızdırdı. İl Genel Meclisi’nin Mart ayı toplantısı yapılan protesto nedeniyle ertelendi.

Haber Giriş Tarihi: 06.03.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
AKP’li Üyeler Meclise Gelmedi

Mart ayının ilk oturumuna katılmayarak protesto eden Ak Partili üyeler valilik ve mahkeme kararlarının hiçe sayılmasından dolayı toplantıya katılmama kararı aldıklarını belirtti.

AK Partili üyeler Hasan Nergiz, Ali Rıza Alkış, Alaattin Altuntaş, Mehmet Gökmenoğlu, Murat Kaya ve Hasan Günay ile birlikte bağımsız üye Mehmet Erdem, İl Genel Meclisi Başkanı Atalay Beştaş’ın meclis başkanlığı seçimini mahkeme kararı doğrultusunda yenilememesi iddiasıyla Mart ayı toplantılarının ilk oturumuna katılmadı.Grup Adına Açıklamayı Nergiz Yaptı

Grup adına açıklama yapan Hasan Nergiz, “İl genel meclisi başkanı hukuk tanımaz bir şekilde İl Genel Meclisi’nin mahkeme kararının gereğini yerine getirmesini engellemektedir. Başkanın bu hukuk tanımaz engelleyici davranışı meclisin bundan böyle alacağı tüm kararları tartışılır hale getirmesinin yanında meclisin kamuoyundaki itibarına ve güvenirliliğine zarar vermektedir. İl Genel Meclisi mahkeme kararı doğrultusunda meclis başkanlığı seçiminin yenilenmesini gündemine alarak mahkeme kararını uygulamalıdır. Mart ayı gündeminde de konu son madde olarak gündeme alınmıştır, belli ki meclis başkanı mahkeme kararını uygulamamak için yeni hukuk dışı entrikalar peşindedir. Bizler, başkanın bu hukuk tanımaz keyfi davranışını protesto etmek amacıyla böyle bir karar aldık” şeklinde konuştu.Toplantıya Başkan Beştaş ile 5 Üye Katıldı

Diğer yandan toplantı için meclis kürsüsüne geçen İl Genel Meclisi Başkanı Atalay Beştaş, yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle toplantıyı bir sonraki güne erteledi. Toplantıya Beştaş’ın yanı sıra CHP’li üyeler Bahar Doğan ile Altuğ Doğan, MHP’li üyeler Tamer Ergün, Mustafa Nurten ve Hasan Çetinkaya katıldı.

Yapılan protestoyu değerlendiren Başkan Beştaş, “Meclise katılıp katılmamak, protesto etmek herkesin doğal hakkıdır. Ancak 3 gün üst üste gelmemeleri halinde meclis kararıyla üyelikleri düşürülür. Yarın toplantıya (bugün) 5 kişi de katılsa maddeler görüşülecek. Meclisin 4’te birinden az olmamak şartıyla maddeler görüşülebilir” dedi.

Öte yandan AK Partili Meclis Üyesi İbrahim Akay’ın izinli olduğu öğrenildi. Bağımsız Üye Güven Yılmaz’ın ise ne toplantıya ne de protestoya katılmadığı gözlemlendi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.