Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AKP 2012 Yılını Değerlendirdi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Yalova İl Başkanı Mustafa Pehlivan ve AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun 2012 yılında ilde yapılan yatırımları özetledi.

Haber Giriş Tarihi: 27.12.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
AKP 2012 Yılını Değerlendirdi

Yalova'ya hizmet aşkıyla çalıştıklarını dile getiren AKP Yalova Milletvekili Coşkun, "Yalova'ya 2012 yılında 160 milyon TL'lik yatırım yapıldı" dedi.

AKP Yalova İl Binasında bir basın toplantısı düzenlenerek ildeki yatırımlar gözler önüne serildi. Toplantıya AKP Yalova İl Başkanı Mustafa Pehlivan ve AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun ile il yöneticileri ve partililer de katıldı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AKP Yalova İl Başkanı Mustafa Pehlivan, "Biz bu ilin sevdalısıyız. Gece gündüz demeksizin bu il için çalışıyoruz. Tek hedefimiz var o da halkımıza hizmet" dedi.

Ardından söz alan AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun ise 2012 yılında Yalova genelinde yapılan yatırımları anlattı. Sözlerine Pehlivan gibi, "Yalova aşkıyla çalışıyoruz" diyerek başlayan Coşkun, "2012 yılında AB’de ekonomik krizin derinleşirken, Ortadoğu’da iç çatışmalar ve rejim değişiklikleri damgasını vurmuştur. Türkiye’de ise AK Parti hükümetinin zamanında aldığı tedbirler ile Avrupa ve Ortadoğu’daki gelişmelerin ekonomiye etkilerinin düşük çaplı olmuştur. 2012 yılında Türkiye bir yanda Avrupa’daki kriz, diğer yanda ise Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki iç çatışmaların arasında kaldı. Türk halkının ortak sesi olan AK Parti hükümeti ise yaşanacakları önceden görerek, gerekli tedbirleri aldı, kararlılıkla uygulamaya soktu. Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü olan 2023 hedeflerimize 10 yıl kala Yalova’da yapılan yatırımlarımız hızla devam ediyor. İhtiyaçları karşılamanın ötesinde yüksek yaşam standartlarına kavuşmak için yapılan proje, yatırım ve destekler her geçen gün artarak devam ediyor" dedi.

Açıklamalarını eğitim alanında yapılan yatırımları açıklayarak sürdüren Coşkun eğitime büyük önem verdiklerinin altını çizdi. Coşkun eğitim alanına toplam 150 milyon 500 bin TL yatırım yapıldığını dile getirdi.

2012 yılında spor alanında ciddi yatırımın yapıldığına da değinen Coşkun, "Bu alanda ilin ihtiyaç duyduğu yeni bir salon ve olimpik yüzme havuzu hayata geçiriliyor. İlçelerde de spora yönelik salon ve diğer yatırım talepleri karşılanacak. Bu yıl spora toplam 7 Milyon 750 Bin TL kaynak aktarıldı" diye konuştu.

Coşkun ilde işgücü ve iş desteği alanında 5 milyon 540 bin TL, sağlık alanında 5 milyon 583 bin TL, Tarım ve Hayvancılık Destekleri, Tarımsal Kalkınma Yatırımları alanında 7 milyon 350 bin TL, aralarında huzur evi, yaşam evleri gibi yatırımlarında bulunduğu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan yatırımlar çerçevesinde 13 milyon 870 bin TL, orman, su ve çevre yatırımları için 14 milyon 931 bin TL, Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan yatırımlar çerçevesinde 15 milyon 854 bin TL, Marka ve KOSGEB yatırım teşvikleri alanında 1 milyon 895 bin TL, Yalova Üniversitesine ayrılan yatırımlar kapsamında 38 milyon 955 bin TL, enerji ve tabi kaynaklar yatırımları anlamında 2 milyon 580 bin TL ve belediyelere ayrılan yatırım payları olarak da 22 milyon 495 bin TL olmak kaydı ile 2012 yılında Yalova'ya yapılan toplam yatırım tutarının 160 milyon TL olduğunu dile getirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.