Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Akköy Nihayet Suya Kavuşacak

Akköy'de yaşanan su sıkıntısı nihayet çözüme kavuşuyor. İl Genel Meclisi, Gökçe Barajı’ndan Akköy'e direkt içme suyu isale hattı döşenmesini oy birliği ile kabul etti. Hat en geç Kurban Bayramı'na kadar bitirilecek.

Haber Giriş Tarihi: 06.08.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Akköy Nihayet Suya Kavuşacak

Akköy halkının tepkisi sonrasında Yalova gündemine taşınan su sıkıntısında mutlu sona gelindi. İl Genel Meclisi Ağustos ayı olağan toplantısında İmar ve Bayındırlık ile Plan ve Bütçe Komisyonlarından gelen raporlar okundu. Her iki komisyonun da olumlu rapor vermesi sonrasında söz alan İl Genel Meclisi’nin MHP'li Üyesi Tamer Ergün, "Akköy'ün bir süredir içinde bulunduğu bu sıkıntının çözümünde emeği geçen Yalova Belediye Başkanlığı’na ve İl Genel Meclisi’ndeki üyelere teşekkür ediyorum. Kısa sürede bu çalışmaların tamamlanmasını ve halkımızın artık bu sıkıntıyı geride bırakmalarını temenni ediyorum" dedi.

Ardından Gökçe Barajı İçme Suyu Arıtma Tesisi’nden Akköy'e direkt içme suyu isale hattı döşenmesi oy birliği ile kabul edildi. Buna göre Gökçe Barajı’ndan Akköy'e kadar döşenecek olan hattın çalışmaları Yalova Belediyesi tarafından gerçekleştirilirken, boru alımları da İl Özel İdaresi bütçesinden karşılanacak. Çalışmalar en geç Kurban Bayramı'na kadar tamamlanacak.Karadere, Tavşanlı, Geyikdere Yolu Bir Sonraki Aya Kaldı

İl Genel Meclisi'nin 4. oturumunda Altınova İlçesi Karadere Köyü, Tavşanlı Beldesi Geyikdere Köyü bağlantı yolunun stabilize bakımı ve onarımı konusu da görüşüldü. İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Alkış toplantıda İmar ve Bayındırlık ile Plan ve Bütçe Komisyonlarından gelen raporları okuttu. Oylama öncesi söz alan AKP'li meclis üyesi İbrahim Akay, "Burada Plan ve Bütçe Komisyonu yolun yapımı ile ilgili bir maliyet belirlememiş. O nedenle bu keşfin gerçekleştirilmesi sonrasında meclisin bu konuda oylama yapması daha uygundur" dedi. Diğer meclis üyelerinin de Akay'ın fikrine destek vermesi üzerine konu maliyetin belirlenmesi adına yeniden Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderildi.Greyder Çınarcık İlçesine Tahsis Edildi

İl Özel İdaresi tarafından kullanılan 2 greyderden birisinin tamir maliyetlerinin fazla olması nedeniyle hurdaya çıkartılması konusu gündeme gelmişti. Ancak Çınarcık Belediyesi bu greyderin hurdaya çıkartılmayarak kendilerine tahsisini istedi. Bu konuya sıcak bakan İl Genel Meclisi üyeleri greyderin Çınarcık Belediyesi'ne tahsisinin sağlanması adına Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderilmesini oy birliği ile kabul etti. Greyder komisyonun çalışmasının ardından Çınarcık Belediyesi'ne tahsis edilecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.