Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ak Parti’ye Katılım Töreni Gerçekleşti

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkan Yardımcıları Menderes Türel ve Süleyman Soylu Yalova'da düzenlenen Hedef 2071 Katılım 2071 adlı törene katıldılar.

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Ak Parti’ye Katılım Töreni Gerçekleşti

Burada konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "21nci yüzyılın başından itibaren tam 300 küsür yıldır gerileme döneminde olan bir Anadolu coğrafyası ilk kez Batı ile olan makası açan değil bu makası kapatan bir tablo ile karşı karşıya" dedi. Menderes Türel ise, Milli Birlik ve Beraberlik Projesinin başarıyla tamamlanacağını söyledi.

Ak Parti Yalova İl teşkilatı tarafından düzenlenen Hedef 2071 Katılım 2071 adlı törene toplam 2 bin 71 kişi Ak Parti'ye katıldı. Bu törene Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Menderes Türel ve Süleyman Soylu, Ak Parti eski Grup Başkanvekili Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ve Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar da katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Ak Parti Yalova İl Başkanı Mustafa Pehlivan Yalova halkının artık hep birlikte aynı yolda yürüme kararı aldığını söyledi. Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun ise Yalova'nın bu katılımlarla artık çok daha güçlü olacağını dile getirdi."Namlular Bu Baharda Çiçek Açsın"

Coşkun'un ardından kürsüye gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel ise Milli Birlik ve Beraberlik Projesine değindi. Ülkede artık kan akmasını istemediklerini vurgulayan Türel, "Milli Birlik ve Beraberlik Projemiz halkımızın da desteğiyle çözüm sürecinde sona doğru yaklaşıyor. Tabi ki zorlu, meşakkatli, ülkece ve milletçe zorlu bir yoldan geçiyoruz. Bu ülke terör belasından fevkalade önemli zorluklar çekerek 30 senedir muzdarip olmaktadır. Analar ağlamasın dediğimiz bu milli birlik ve beraberlik projemiz şimdi çözüm süreciyle Ak Parti'nin bu ülkede ortaya koymuş olduğu anlayış çerçevesinde inşallah başarıyla tamamlanacaktır.
Bundan 1.5-2 ay önce bir kabine değişikliği oldu. Bakanlarımız görev değişikliğine gitti. Bundan sonra kan dökülmesi hepimizin en büyük arzusudur. Bizler kan dökülmesini istemiyoruz. Artık bu bahar aylarında namluların çiçek açmasını beklemek hepimizin temennisi" dedi."Türkiye 300 Yıldır Gerileme Döneminde"

Alkışlar arasında kürsüye gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ise ülkenin 400 yıldır gerileme döneminde olduğunu ancak ilk kez tarihi bir fırsatı yakaladığını dile getirdiği konuşmasında, "Türkiye tam 400 yıldır 1699 yılından beri Karlofça Anlaşmasından beri gerileme dönemindedir. Dönem dönem aşmaya çalıştık. Cumhuriyetin ilk 3-5 yılında denedik başaramadık. 1950-1960 döneminde 60 darbesi geldi. Tepemize bir şekilde bindi. 1971 muhtırası bindi. 80 darbesi bindi. 1983-1987 ile beraber rahmetli Turgut Özal bunu aşmaya çalıştı olmadı. Daha sonra Erbakan hoca aman bu milletin kendi iradesini kendisi ile bütünleştireyim diye hamleler ortaya koydu yedirmediler. 21nci yüzyılın başından itibaren tam 300 küsür yıldır gerileme döneminde olan bir Anadolu coğrafyası ilk kez Batı ile olan makası açan değil bu makası kapatan bir tablo ile karşı karşıya. Amerika % 117 büyümüştür. Avrupa % 108 büyümüştür. Japonya % 105 büyümüştür. Oysa Türkiye 5 yıldır % 143 büyüyerek Batı ile olan mesafeyi kapatmayı hedefleyen bir sıçrama ortaya koymuştur. Bugün cari açığın gayri safi milli hasılaya oranı % 6.2'dir. Bugün enflasyonumuz % 6.12'dir. Bugün Türkiye 36 milyar dolarla aldığı ihracatı 52.6 milyar dolara taşımıştır. Bugün Türkiye'de borç bölü gayri milli hasıla yani bugün her 100 liralık ürettiğimizin sadece 36.5 lirası borçtur. Amerika'nın ürettiği 100 liranın 112 lirası borçtur. Avrupa'nın ürettiği 100 liranın 90 lirası borçtur. Onun için bu gün Türkiye'de ayakları üzerine basan, yarının ne olacağını hesap eden, kısa, orta ve uzun vadeli planları yapabilen ve etrafında ki ülkelerle sadece kendi adına değil bu ülkenin tüm temel değerleri için kendini güçlendirmeye çalışan bir Türkiye vardır.
Bütün heyecanımla söylüyorum ki 400 yıldır ilk defa tarihi bir fırsatın eşiğindeyiz. Çağlar fırsatının eşiğindeyiz. Bunu helal oylarınızla yarınlara aktarmakla mükellefsiniz" dedi."Ruhuna Fatiha Okunan Birisi Olmak İstiyorum"

Soylu konuşmasının devamında ise Ak Partiye katılımının arkasında sadece millete hizmetin yattığını dile getirerek, "Beni bilenler bilir. Ne şahsımla ilgili ne çevremle, arkadaşlarımla ilgili hiç kimseyle ilgili bir talebim yok. Ben bir şeyin peşindeyim. 200-300 yıl sonra o mezarları başında ruhlarına Fatiha okunanlardan birisi olmak istiyorum. Tek isteğim budur" şeklinde konuştu."Ak Partinin Yaptığı 3 Katlı Evi Yıkmak İsteyenler Var"

Ak Partinin çalışmalarını ilginç bir şekilde anlatan Soylu şu şekilde konuştu;
"Hani insan bir ev yapar ya. Ak Parti ve bu millet 3 katlı ruhunu okşayan, kendini anlatan, kendini ifade eden, sıcaklığını ifade eden bir ev yaptı. 1 katı ve 1 çatısı kaldı. Büyük bir hevesle onları yapmaya çalışıyor şimdi. Ama bilin ki dışarıda yıllarca bir taraftan Balyozla, bir taraftan Ak Parti'yi kapatma davası ile bir taraftan Ergenekonla, Sarıkız'la, Ayışığı ile 10 yıldır her türlü tezgahı ortaya koyanların dışarıda bir zabıtası ile bir dozeri bekliyor. Bu 3 katı bu güzel milletin başına yıkarız diye bekliyorlar"

Konuşmaların ardından ise Ak Partiye katılan 2 bin 71 kişiyi temsilen 60 kişiye katılım rozetlerini Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Soylu ve Menderes Türel taktı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.