Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Ak Parti Yalova'da Asla 3-0 Yapamayacak"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova İl Başkanı Özcan Özel, Yalova'nın milletvekili sayısının 3'e çıkması dolayısıyla yaptığı açıklamada, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak'a yüklendi.  Özel, AK Parti'nin 3-0 hedefinin Yalova'da asla tutmayacağını dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 02.08.2017 09:31
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Ak Parti Yalova'da Asla 3-0 Yapamayacak"

Türkiye'de 600'e çıkan milletvekili sayısı kapsamında Yalova milletvekili sayısının da 3'e çıkması sonrasında açıklamalar bir biri ardına gelmeye başladı. Bu kapsamda bir açıklama yapan CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, "Bize göre Milletvekilliğinin nicelik olarak artması önemli değil, nitelik olarak artması önemlidir" dedi.

Artan milletvekili sayısının faturasının yine halkın sırtına bindirileceğini de dile getiren Özel açıklamasında şu sözlere yer verdi, “2016 Referandumuyla  yeni anayasamıza göre 550 olan Milletvekillikleri sayısı 50 arttırılarak 600’e çıkarılmıştır.  CHP olarak bu sayının artırılmasını oldukça anlamsız bulduğumuzu  anayasa seçiminde yaptığımız kampanyalar boyunca halkımıza anlatmıştık. Bu öncelikle israftır. 50 vekil sayısının artırılmasının onlarda cevabı yok ama millete maliyeti çoktur. Bugün Meclisin yetkileri azaltılacak, Başkan karşısında ufaltılacak, yürütmeyi denetleme yetkisi azalacak bir Meclis için 50 vekil arttırmanın maliyeti 5 yılda 200 milyon Liradır. Bu ülke insanının eski parayla 200 Trilyon lirasının heba edilmesidir. Bunu milletimize çok anlattık. Ancak HSK’nın hileli seçim sonuçlarını açıklaması sonrasında anayasanın değişen bir maddesiyle yürürlüğe girdiğini Yalova ilimizde 2 olan Milletvekilliği sayısının 3 e çıkarıldığı açıklandı. Bize düşen bu artışın şimdilik Yalova’mız için Hayırlı Olmasını dilemektir. Gururla belirtmeliyim  ki; Yalova ilimiz en çok bir Milletvekilimizin ismiyle tanınan ve anılan bir il olmuştur . Yalova dışında Yalovalıyım ya da Yalova’dan geldim diyen bir kişiye karşı taraftan Muharrem İnce'nin memleketinden mi? Ya da İnce’yi tanır mısınız diye sorulmaktadır. Bu gururu bize yaşatan ve TBMM’de aralıksız 15 yıl İlimiz ve partimiz adına eski grup başkan vekilliği görevini başarıyla yapan ve  18. Olağanüstü Kurultayında  Genel Başkan adayı olan Milletvekilimiz;  Muharrem İnce’yi anımsatarak parti İl Başkanlığım adına basınımız aracılığı ile bir kez daha Teşekkürlerimizi iletmek istiyorum.  AKP İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak basın açıklamasında tutmayan ve hiçbir zaman tutmayacak olan bir iddiasını yine dile getirmiş. '3-0 diyerek'  Yalova halkının iradesiyle düpedüz alay etmiştir. Tek adamlığın ülkemizde neye mal olmaya başladığını birer birer yaşama başlıyoruz. Önce Adalet’in içini boşalttılar kadrolara yandaş ve tecrübesiz hakim adaylarını atamakla başladılar. Eğitim alanında yeni müfterat diyerek bilimi saf dışı etme becerisini gösterdiler. Liyakat yerle bir edildi. Tecrübe,beceri değil yandaşlık geçerli kılındı. Gençlerden dağ gibi işsizlik orduları oluşmaya başladı. İç tüzük değişiklikleri ile TBMM’de konuşan-soruşturan  Milletvekilleri yerine, susturulmuş ve işlevsiz bırakılmış sadece parmak sayısı görevinde bulunacak kadrolar oluşturmak istemektedirler. Ve nelerle uğraşır olduk. Tek eksikliğimiz demek ki  50 milletvekili sayısındaymış. Unutmasınlar ki her yolun bir çıkışı olduğu gibi bir de inişi  vardır.  90 küsur yıllık Cumhuriyetimiz tarihinde neler yaşamadı ki? Her baskı ve zulmün üstesinden başarıyla gelinmiştir. Halkımızın Meclise hesap vermeyen ve yargılanmaları imkansızlaşan Bakanların, Cumhurbaşkanı yardımcılarının Saray’a bağlı bir israf kadrolarına mutlaka dur ! diyeceği günler yakındır"

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.