Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Yalova'daydı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve teşkilat başkanı Mustafa Ataş partisinin Yalova Haziran ayı genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 06.06.2016 11:16
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Yalova'daydı

Burada konuşan Ataş Ermeni Tasarısını kabul eden Almanya Parlamentosunu sert sözlerle eleştirdi. Ataş, "Katliam görmek istiyorsanız dönün kendi tarihinize bakın. En büyük katliam sizin döneminizde, Hitler döneminde yapılmıştır" dedi. Ataş konuşmasında Almanya'ya yönelik ekonomik yaptırımların sinyalini de verdi.
 
AK Parti Yalova Haziran ayı genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı Yalova'nın Çınarcık İlçesi'nde gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve teşkilat başkanı Mustafa Ataş'ta katıldı. Alkışlar arasında AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel ile birlikte salona giren Ataş partilileri selamladı. Belediye başkanları, ilçe ve belde teşkilat yöneticileri, partililer ve vatandaşların katılımı ile Hüdaverdi Aydın İlköğretim Okulu spor salonunda gerçekleşen toplantı AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel'in selamlama konuşması ile başladı. Ardından partililere hitap eden Ataş Almanya Parlamentosu Ermeni Soykırım Yasa Tasarısının kabul edilmesini de sert bir şekilde eleştirdi. Ataş, "Almanya Federal Parlamentosundan düğün değil bayram değil eniştem beni neden öptü dercesine Ermeni Tasarısını meclislerinden geçirdiler. Halbuki Almanya bizim en önemli ittifaklarımızdan ve dostlarımızdan birisi. Ne oldu da gündemde hiç olmayan bir tasarı neden Almanya parlamentosuna getirildi. Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyunlar devam ediyor. Bu da bunun bir parçasıdır. Almaya Parlamentosunda Türkiye Ermeniler üzerinde katliam yapmıştır şeklindeki bir oylamayı parlamentolarından geçiren Almanlara sesleniyorum. Katliam görmek istiyorsanız dönün kendi tarihinize bakın. En büyük katliam sizin döneminizde, Hitler döneminde yapılmıştır" dedi.

Ekonomik yaptırım sinyali verdi
  Ataş konuşmasında Almanya'ya yönelik ekonomik yaptırımların sinyalini de vererek, "Bu kararı Türkiye olarak kınıyoruz. Bundan sonra da Türkiye Almanya'ya karşı ne tedbir alması gerekiyorsa alacaktır. Almanya'da 3 milyondan fazla Türk vatandaşımız var. 600 bin Türk vergi mükellefi esnaf var. 40 milyar Euro Alman ekonomisine destek sağlayan Türk iş adamlarımız var. Her halde bundan sonra onlarda hesaplarını buna göre yapacaklardır diye düşünüyorum" diye konuştu.

"Başkanlık Sistemi Gelecek"
  Ataş konuşmasında Başkanlık sistemine de değindi. Başkanlık sisteminin AK Parti iktidarları döneminde eninde sonunda geleceğini söyleyen Ataş Başkanlık sisteminin Türkiye için gerekli olduğuna vurgu yaptı. Ataş konuşmasını şu sözlerle sürdürdü, "Bugün mevcut anayasa ile Türkiye'nin yoluna devam etmesi mümkün değildir. Artık muhalefette, iktidar da bunu söylüyor. O halde Türkiye'nin yeni bir yapılanmaya yeni bir sisteme ihtiyacı vardır. Başkanlık sistemi sadece Ak Parti için ihtiyaç olan bir sistem değildir. Başkanlık sistemi sadece Recep Tayyip Erdoğan için gerekli bir sistem değildir. Başkanlık sistemi, Türkiye gerekli ve lüzumlu bir sistemdir. Öncelikle Başkanlık sistemini muhalefet partilerinin istemesi lazım. ama nedense istemiyorlar. Neden istemiyorlar biliyor musunuz. 1950 yılından beri iktidar yüzü görmeyen CHP, 1950 yılından beri hep millete zulmeden muhalefet partisi olarak tarihe geçmiş bireysel hak ve özgürlükleri çiğneyen ve bu topluma zorla çiğneten bir parti olarak tarihe geçmiş, kuran kurslarını kapatmış, imam hatip okullarını kapatmış, üniversitelerde başörtüsü zulmünü yaşatmış fikrinden, düşüncesinden dolayı insanlara yıllarca zulmetmiş bir parti olarak tarihte yerini almıştır. Dolayısıyla milletin desteğini alması ve başkan seçmesi mümkün değildir. O nedenle de Başkanlık sistemini istemiyor. Ne yaparlarsa yapsınlar 14 yıldır onların dediği değil halkın dediği oldu. İnanıyorum ki başkanlık sistemi onlar istemese de eninde sonunda sistem olarak Türkiye'ye bizim iktidarlarımız döneminde gelecektir"

Yalova Haziran ayı genişletilmiş İl Danışma Meclisi daha sonra basına kapalı olarak devam etti. Ataş daha sonra deniz yoluyla Yalova'dan ayrılarak İstanbul'a geçti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.