Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ağustos Meclisi Olaylı Sona Erdi

Yalova Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantıları Belediye Başkanı Yakup Koçal ile AKP ve CHP’li meclis üyeleri arasında yaşanan tartışmaların ardından olaylı bir şekilde son buldu.

Haber Giriş Tarihi: 05.08.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

CHP İl Başkan Özcan Özel ve DP il Başkanı Muhammet Saroğlu’nun da takip ettiği toplantıda ilk olarak Sokak isimleri komisyona sunuldu. Komisyon Çiçek, Gazi ve Şehit isimlerinde bir sakınca görmezken özel isimlerde ise Yalova’ya mal olmuş isimlerin Sokak ismi olabileceğini belirtti. Özel isimlerin sokaklara verilmesi maddesi görüşülürken Türkan Saylan isminin gündeme gelmesi sonrası, AKP’li meclis üyesi Adem Gülsün’ün “Türkan Saylan Yalova’ya ne fayda sağlamıştır” sözleri oturumu yöneten Yakup Koçal ve CHP’li meclis üyeleri tarafından tepki ile karşılandı. Ardından Paşakent Yolundan ağır tonajlı kamyonların geçmemesi ile ilgili mahalle sakinlerinin talebi görüşüldü. Yeni yapılan yoldan Ağır tonajlı kamyonların geçmemesi oy birliği ile kabul edilirken eski yoldan ise bu araçların çalışacağı belirtildi. Ardından Trafik Komisyonu üyesi AKP’li Fahrettin Yıldız’ın 77 M plakalı minibüslerle ilgili olarak acil gündeme alınmasını söylediği konu incelendi. Alınan karar sonrasında Hacımehmet Köyü – Yalova ve Taşköprü - Yalova arası çalışan 12 adet minibüsün Toki - Kiptaş hattında çalışması kararı alındı.

İmar komisyonu kararlarının görüşüldüğü sırada AKP grubunun yeterlilik talep etmesi sonrasında, Meclis Başkanı Yakup Koçal 2 madde kaldığını belirterek toplantının bitirilmemesini istedi. Taleplerinin oylanmasını isteyen AKP grubunun bu talebi de oturum başkanı Yakup Koçal tarafından reddedilince AKP’li üyeler meclis salonunu terk etti. CHP’li Belediye meclis üyesi ve Katip üye Ümit Yalçın da Koçal’a “Oylama yapmak zorundasınız” diyerek masadan kalktı. Bunun üzerine söz alan CHP Grup başkanı Kadir Ofluoğlu “Dünkü oturumda da verdiğimiz önergeyi oylatmadınız. Yasal haklarımızı kullanamıyoruz” diyerek toplantıyı terk ettiler. Meclis Başkanı Yakup Koçal yaşanan tartışmaların ardından Ağustos dönemi Meclis toplantılarını sona erdirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.