Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

5.5 Milyon TL'lik Yatırım Yapılacak

Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel 2016 yılına oranla bu yıl KÖYDES yatırımlarının %85 oranında arttığını dile getirdi. 2017 yılı sonuna kadar il genelinde 5 milyon 502 bin 899 TL'lik yatırım yapılacak.

Haber Giriş Tarihi: 03.05.2017 08:42
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
5.5 Milyon TL'lik Yatırım Yapılacak

Yalova yatırıma doymuyor. İl Özel İdaresi ve KÖYDES tarafından yapılan yatırımlarla köyler hızla modernleşiyor. Bu kapsamda KÖYDES'e bu yıl ayrılan ödenek miktarı da ciddi bir miktarda arttırıldı. 2017 yılı yatırımlarıyla ilgili bilgi veren İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, "Köylerimizin eksiklerini tespit edilmesi adına İl Genel Meclisi üyelerimiz detaylı bir çalışma ortaya koydular. Muhtarlarla görüşmeler yaparak yapılması istenen yatırımlar ve öncelik sıralamaları belirleniyor. Bu yıl ödeneklerde ciddi artış var. Buda dolayısıyla yatırımlarda artışa neden olacak. Bu yıl 2016 yılına oranla yatırımlarda %85'lik bir artış yaşanacak. Bu yıl 5 milyon 502 bin 899 TL'lik yatırım yapacağız. Toplam ödeneğin %20'si yani 1 milyon 100 bin 480 TL'si ortak alım ödeneği olarak ayrıldı. Bu pay Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından il genelinde ortak yol çalışmalarında kullanılacak. Bu kapsamda 31 projede toplamda 112 bin metre kare parke yol yapacağız. Bunun için 2 milyon 809 bin 475 TL bir ödenek ayrıldı. 7 projede 6.7 kilometre ise asfaltlama çalışması gerçekleştireceğiz. Bunun için 1 milyon 072 bin 944 TL ayrılacak. İçme suları için 8 projeye 450 bin, atıksu kanalizasyon için yapılacak 2 projeye ise 70 bin TL pay ayırdık. 2017 yılı sonuna kadar 48 proje hayata geçirilecek" dedi.

Vali ve Vekile teşekkür
Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel yatırımlarda ve yatırıma ayrılan ödenekte yaşanana artışın temelinde Yalova Valisi Tuğba Yılmaz ve AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel'in Ankara'da ki temaslarının olduğunu dile getirerek, "Köylerimize yatırımların artmasının temelinde Yalova Valisi Tuğba Yılmaz'ın destekleri, Yalova Milletvekilimiz Fikri Demirel'in Ankara'da her an yanımızda bize destek vermesinin önemi büyük. O nedenle tüm halkımız adına onlara teşekkür ediyorum. Ayrıca Ortaya koydukları uyumlu çalışmadan dolayı da İl Genel Meclisi üyelerimizi yürekte kutluyorum" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.