Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YTSO, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Düzenliyor

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) oda üyelerine yönelik uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenliyor. Eğitimde Kobi finansman destek programları da anlatılacak.

Haber Giriş Tarihi: 06.12.2019 07:49
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
YTSO, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Düzenliyor

YTSO Kobi desteklerine de yer verilecek bir uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenleneceğini bildirdi. Yapılan açıklamada, “Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla Odamız tarafından KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlenecektir. Eğitime katılıp sertifika almaya hak kazanan girişimciler işlerini kurmaları sonrası KOSGEB’den kuracakları sektörlere göre 360.000 TL ye kadar destekten faydalanabileceklerdir.

24-27 Aralık 2019 arası 4 gün sürecek eğitimlere kendi işini kurmak isteyen Girişimci adayları başvuru yapabilirler. Eğitim odamız Meclis Toplantı Solonun da yapılacak olup personelimiz Y.Bülent Arıcı tarafından verilecektir. Eğitime katılmak isteyen girişimci adayları https://giris.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden e-devlet şifreleri ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusu yapması gerekmektedir. Başvuru tarihi 18 Aralık 2019 Çarşamba günü saat 24:00 da son bulacaktır.

Eğitim Programından sonra ya da daha önceden KOSGEB desteği ile işini kurmuş faal işletmeler, KOBİ’lere uygun koşullarda finansal destek temin edilerek finansman sorunlarının çözümü, üretim, kalite ve standartlarını artırmaları, istihdam yaratmaları, uluslararası düzeyde rekabet etmelerinin sağlanması amacıyla 50.000 TL, Girişimcinin genç, kadın, engelli, gazi veya birinci derecede şehit yakını olması durumunda üst limit 70.000 TL destek sağlanmaktadır.

Girişimcilik destek programından işletmesini açan girişimcilere işletme kredilerinde vadesi azami 18 ay; makine teçhizat kredilerinde azami 36 ay destek puanı %10 olarak uygulanacaktır. Kredi için Akbank T.A.Ş., Denizbank A.Ş., KuveytTürk Katılım Bankası A.Ş., QNB Finansbank A.Ş., T.C. Ziraat Bankası A.Ş.,   T. Halk Bankası A.Ş., T. İş Bankası A.Ş., T. Vakıflar Bankası T.A.O., Türk Ekonomi Bankası A.Ş. ve Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’ne başvuru yapabileceklerdir” denildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.