Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YTSO Üyelerine Bir Destek Daha

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) üyelerine yönelik destekleme kredilerine devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 01.05.2020 13:05
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
YTSO Üyelerine Bir Destek Daha

Bu kapsamda kısa bir süre önce Halkbankası ile Nefes Kredisi için masaya oturan YTSO şimdide, “Cansuyu” kredisinin startını verdi.

Küresel bir salgına dönüşen ve etkileri ülkemizde de hissedilen Korona virüsü ile mücadele kapsamında, küçük işletme düzeyinde olan ve ihtiyaç duydukları kredi kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken şahıs firmalarına yönelik Küçük İşletme Cansuyu Kredisi verilmeye başlandı. Kredinin Yalova ekonomisini hareketlendirmesini esnafın dayanma gücünü arttırmasını amaçladığını dile getiren YTSO Yönetim Kurulu Tahsin Becan, “Yaşadığımız Covid 19 sürecinin olumsuz etkilerini ve üyelerimizin sorunlarının çözümü noktasında önerilerimizi ilk günden itibaren karar mekanizmalarına ulaştırmaya, üyelerimizle birebir iletişimde kalarak onların talep ve görüşlerini almaya gayret ediyoruz.

Covid 19 salgını ile birlikte alınan tedbirler kapsamında, ülkemizde tüm sektörler ciddi sıkıntılar yaşarken, süreç içerisinde küçük işletmeler statüsündeki şahıs şirketlerimizin de kaybı büyük oldu. Bu olumsuzluğu gidermek amacıyla Yalova Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olan ticaret erbaplarımızın talepleri doğrultusunda yaptığımız girişimler olumlu netice verdi” dedi.
Becan açıklamasını şu sözlerle devam ettirdi, “Talebimiz üzerine Halkbank'ın Can Suyu Paketi'nden YTSO üyesi gerçek kişi şahıs işletmeleri de faydalanacak. Şahıs işletmesi üyelerimiz, 25 bin TL krediyi yüzde 7.5 faiz oranıyla kullanabilecekler. Ayrıca, 25 bin TL limitli Paraf Kart da alabilecekler. İşe Devam Desteği Küçük İşletme Can Suyu Kredisi ön koşulları arasında, yararlanacak şahıs firmasının YTSO ’ya kayıtlı olması, kesinleşmiş son yıl mali cirosunun 3.000.000 TL’yi aşmaması, iktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01.04.2020 tarihinden evvel kurulmuş olması, Halkbank Esnaf Destek Paketi’nden faydalanmamış olması, iflas, fesih, iflas erteleme, tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması yer alıyor. Üyelerimize hayırlı olsun.

Talebimizi, karşılıksız bırakmayan Hazine ve Maliye Bakanımıza ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'na desteklerinden dolayı, üyelerimiz adına teşekkür ederim.

Kredi başvuruları sadece online yapılabilmekte olup, ilgili adres www.halkbank.com.tr’dir”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.