Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YTSO’dan Afrikaya Yardım Eli

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Celal Özel Afrika için yardım kampanyası başlattıklarını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 11.08.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
YTSO’dan Afrikaya Yardım Eli

Afrika’da yaşanan kuraklığa bağlı olarak yaşanan insanlık dramına bir yardım eli de YTSO’dan uzanıyor. YTSO Başkanı Celal Özel yaptığı yazılı açıklama ile, “Dünyanın en fakir kıtası olan Afrika’da 40 milyonun üzerinde insanın açlık tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı, her üç Afrikalıdan birinin yetersiz beslendiği, özellikle 2011 yılında Doğu Afrika ülkelerinin son 60 yılın en büyük kuraklığını yaşadığı ve bu kuraklığın başta çocuklar olmak üzere binlerce insanın yaşamını tehdit ettiği, kısacası bir insanlık dramı ile karşı karşıya kalındığı tüm kamuoyunca bilinmektedir.
Bağlı bulunduğumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz de, açlık felaketi ile karşı karşıya kalan Afrika ülkelerine gerekli maddi yardımın ve desteğin sağlanması amacıyla, 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu ile bu doğrultudaki mevzuat hükümleri çerçevesinde 1 aylık süre ile sınırlı olmak üzere bir yardım kampanyası düzenlenmiştir.
Kampanya için yardımlar, TOBB nin açtırdığı Türkiye İş Bankası A.Ş. TOBB Şubesi nezdindeki “TOBB-Afrika Açlık Felaketi Yardım Hesabı” adı altında 4375-333 numaralı TL hesabına (IBAN TR88 0006 4000 0014 3750 0003 33) yatırılacaktır. Bu hesapta toplanan nakdi bağış tutarları, Ankara Valiliği’nin denetimi sonrasında Diyanet işleri Başkanlığı’nın TC Ziraat Bankası Bilkent Plaza Şubesi nezdindeki TR86 0001 0017 6234 2869 8550 39 nolu hesabına toplu olarak transfer edilecektir.
Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak destek olacağımız bu kampanyaya, yardımlaşma ve dayanışma duygusunun yoğun olarak yaşandığı mübarek Ramazan ayında kurumların ve kişilerin ekonomik güçleri nispetinde destek olacağı inancıyla yardımda bulunacakların bağışlarını ilgili hesap numaralarına göndermesi hususunu kamuoyunun bilgisine sunarım” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.