Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yapay Zekâ İle Geleceğin Sanayi Bölgeleri Tasarlanıyor

Yalova Makine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, yapay zekâ ile tasarlanan geleceğin sanayi bölgesi tasarımlarını sosyal medya hesabından paylaştı. Özdemir, bu tasarımların çok fütüristik olsa da bir gün gerçek olabileceğine inandığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2024 10:35
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2024 10:35
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yapay Zekâ İle Geleceğin Sanayi Bölgeleri Tasarlanıyor

Yalova Makine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, yapay zekâ ile sanayi bölgelerinin gelecekteki mimarilerini tasarlamaya çalıştıklarını belirtti. Örnek modellerden bir kaçını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Özdemir, "Yapay zekâ ile sanayi bölgelerine ilişkin geleceğin mimarisini çalışıyoruz. Örnek modellerden biri de bu. Yalova OSB'mizin tasarımına ve konseptine uymaz ama kim bilir belki başka bir yerde, başka bir konseptte hayata geçer..." dedi.

Bu denli ileri ve fütüristik tasarımların eski yüzyılın yapı malzemesi olan betonla gelişemeyeceğini, yeni dünyanın yeni yapı malzemeleriyle vücut bulacağını ifade eden Özdemir, "Yapay zekâ bu noktada süreci çok hızlandıracak. Yapay zekâ ile sanayi bölgeleri, daha verimli, daha sürdürülebilir, daha çevreci ve daha insancıl olacak." diye konuştu.

Yapay zekâ ile tasarlanan sanayi bölgelerinin ülkemizde ve dünyada hayata geçmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını, bu alanda öncü olmak istediklerini söyleyen Özdemir, "Sanayi gelişimi ve yapay zekâ arasında güçlü bir bağ var. Yapay zekâ, sanayiyi dönüştürecek ve geleceğin sanayi bölgelerini şekillendirecek. Biz de bu dönüşümün ve şekillendirmenin bir parçası olmak istiyoruz." dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.