Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalovalı Kuyumculardan Döviz Bozdurun Çağrısına Destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Dövizi bozdurun" çağrısına destek verdiklerini belirten Yalova Kuyumcular Derneği Başkanı Okan Güner, "Dolardaki düşüşün kar satışı ile biraz daha artacağını tahmin ediyorum" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 08.12.2016 07:52
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalovalı Kuyumculardan Döviz Bozdurun Çağrısına Destek

Euro ve dolarda artışın sürmesi, Türk lirasının değer kaybetmesi nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı çağrıya Yalovalılar da destek verdi. Kent merkezi ve ilçelerde birçok esnaf çeşitli kampanyalar başlatırken, kuyumcular da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısını zamanında ve haklı bir çağrı yaptığını belirten Yaloval Kuyumcular Derneği Başkanı Okan Güner, dövizin Türkiye ekonomisine zarar verip, Amerika'yı zengin ettiğini vurguladı. 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulunan ve başarılı olamayan güçlerin, şimdi Türkiye üzerinde ekonomik bir darbe peşinde olduğunu vurgulayan Güner, "15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında Türk halkı nasıl dik bir duruş sergilediyse, bu ekonomik darbe karşısında da dik duracak ve ülkesine sahip çıkacaktır. Cumhurbaşkanımız haklı ve zamanında çok isabetli bir çağrı yaptı. Biz kuyumcular olarak hem bu çağrıyı destekliyoruz, hem de olumlu bir sonuç çıkaracağına inanıyoruz" dedi.

"Dolarda düşüş devam edecek"
Dolardaki düşüşün kar satışlarıyla devam edeceğini düşündüğünü dile getiren Güner, "Dolardaki yükselişin kar satışı ile beraber biraz daha gerilemesini bekliyoruz. Ülkemizin dış etkenlere bağlı olduğunu unutmamak gerekir. Bunun için de elimizdeki dövizin zaman zaman elden çıkartmak gerekir.  Cumhurbaşkanımızın çağrısını da olumlu karşılıyoruz. Dolayısıyla da dövizin bozulmasının altına olan rağbeti arttıracağını düşünüyoruz" diye konuştu.

"Altın her zaman kazandırır"
Vatandaşların ülkenin selameti ve kendi ekonomik kazançları için çağrıya kulak vermelerini gerektiğini kaydeden Güner, şunları söyledi: "35 yıldır bu işi yapıyorum, bugüne kadar altının ciddi anlamda bir düşüş yaşadığına şahit olmadım. Dolardaki bu yükselmeler ise, suni dalgalanmalardır. Bu da geçicidir. Vatandaş yatırım yapmak istiyorsa ve ülkesine sahip çıkmak istiyorsa dövizini bozdurup, altına yönelmelidir. Döviz ülke ekonomisine zarar veren, Amerika'yı da zengin eden bir yatırımdır."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.