Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova OSB’nin 2024 Hedefi 150 Fabrikanın Çalışmalara Başlaması

Yalova Makine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir 2024 yılında 150 fabrikanın çalışmalarına başlayacağını ön gördüklerini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 15.12.2023 11:21
Haber Güncellenme Tarihi: 15.12.2023 11:21
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova OSB’nin 2024 Hedefi 150 Fabrikanın Çalışmalara Başlaması

Tamamlandığında 300 fabrikanın üretim yaptığı ve yaklaşık 20 bin kişiye de istihdam sağlayacak olan Yalova Makin İhtisas OSB’de çalışmalar hızla devam ediyor. Hali hazırda 40’ın üzerinde fabrikada inşaat çalışmaları devam ederken 2024 yılında bu sayının 150’leri geçeceği öngörülüyor. Bu çerçevede açıklamada bulunan Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, “Cumhurbaşkanımızın Yeni Türkiye Yüzyılı Vizyonunu açıkladığı şekli ile yatırım, üretim, istihdam ve ihracat mottosu ile yürüttüğümüz çalışmalarda 2019 yılında faaliyetlerine başladığımız Organize Sanayi Bölgemizde an itibarı ile 40’un üzerinde üretim tesisi halihazırda inşaat halinde, 5 firmamız üretime geçmiş durumda. Şu andaki aldığımız taleplere baktığımızda önümüzdeki yılın projeksiyonu ile bu sayının 150’leri geçeceğini görüyoruz. Bu anlamda yola çıkarken önümüze koymuş olduğumuz 2028-2029 yılında yüzde 100 doluluğa ulaşma hedefimize emin adımlarla yaklaşıyoruz.  Tam kapasite çalışmaya başladığında burada 300 fabrika üretime girecek ve 20 binin üzerinde de bir istihdam sağlanmış olacak.” dedi.

Yalova Makine OSB’de kamu, sanayi, üniversite ekosistemini oluşturmaya çalıştıklarına da dikkat çeken Özdemir, “Biz burasını klasik anlamda bir OSB değil kamu, sanayi, üniversite ekosistemi olarak ele aldık. Bu anlamda Sanayi, Teknoloji İl Müdürlüğü’müzü Yalova Üniversitemizin mühendislik fakültelerini , TSE’nin kalibrasyon merkezini ve aynı zamanda nitelikli istihdam merkezimizi bu ekosistemin içerisine koyduk. Bu anlamda fikirden, ihracata bir eko sistemi burada hep birlikte hayata geçireceğiz.” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.