Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Vergi Ülkenin En Önemli Finansman Kaynağıdır”

Vergi Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Yalova Defterdar Vekili Mustafa Karadeniz, “Vatandaşlarımıza verilecek olan tüm kamu hizmetlerinin en etkin, verimli ve hızlı şekilde yürütülebilmesi için, gerekli olan finansman kaynağının sağlanmasında vergi gelirleri büyük önem taşımaktadır” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 22.02.2020 09:53
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Vergi Ülkenin En Önemli Finansman Kaynağıdır”

Vergi Haftası 24 Şubat-01 Mart 2020 tarihleri arasında kutlanacak. Bu kapsamda bir mesaj yayınlayan Yalova Defterdar Vekili Mustafa Karadeniz verginin ve halkta vergi bilincinin oluşmasının önemine vurgu yaptı. Karadeniz mesajında şu sözlere yer verdi, “Bilindiği üzere bu yıl da 24 Şubat-01 Mart 2020 tarihleri arasında Vergi Haftası'nın 31.' sini kutlayacağız. Vergi Haftasının kutlanmasının amacı; Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması, yarının mükellefleri ya da ülkemizin yöneticileri olacak çocuklarımızda da sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması ve mükellef ile idare ilişkilerinin uyumlu bir hale getirilmesidir.

‘Vergi Bilinci’ deyince anlaşılması gereken husus; vatandaşların hak ve yükümlülüklerinden haberdar olması ve getirilen kanuni düzenlemelere uymasıdır. Vatandaşlarımıza verilecek olan tüm kamu hizmetlerinin en etkin, verimli ve hızlı şekilde yürütülebilmesi için, gerekli olan finansman kaynağının sağlanmasında vergi gelirleri büyük önem taşımaktadır.  Vergi yalnızca kamu giderlerini finanse eden bir kaynak değil, aynı zamanda ekonomik büyümeyi teşvik eden, istihdamı, sanayileşmeyi özendiren, haksız rekabeti önleyen, sosyal adaleti düzenleyen, tasarrufları ve sermaye birikimini sağlayan en önemli kamu gelirlerinden biridir.  Bu bilinçle, ülke genelinde ve ilimizde kutlayacağımız vergi haftası etkinlikleri ile toplumda;  Sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, Vergiye gönüllü uyumun sağlanması ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlıklarının artırılması, İdare ve Mükellef arasında güven ortamının sağlanması, verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi suretiyle ilişkilerin uyumlu bir hale getirilmesi amaçlanmaktadır.

Bu doğrultuda, Vergi Haftasında bir taraftan geleceğimizin vergi konusunda bilinçli ve kararlı mükellefleri olacak çocuklarımıza ve gençlerimize Vergi Bilinci aşılanırken, diğer taraftan da mükelleflerimizle ve vatandaşlarımızla çeşitli platformlarda bir araya gelerek etkili bir iletişim ortamının sağlanmasına çalışılacaktır.

Vatandaşlarımıza vergi vermenin bir ödev, bir zorunluluk ama bunların hepsinin ötesinde bir vatandaşlık görevi olduğu hatırlatılacaktır. Yalova Defterdarlığı olarak hizmet için var olduğumuzun bilincinde olan bizlerin misyonu; mükelleflerimize kibar ve anlayışlı davranarak, mükelleflerimize adil davranıp, yardımcı olarak, mükellef haklarını gözeterek vergide gönüllü uyumu artırarak, mükelleflerimizin vergilendirmeyle ilgili iş ve işlemlerin en hızlı ve en doğru şekilde yaparak, görevimizi, yasalarımızın verdiği yetkiler çerçevesinde ve çözüm odaklı çalışma anlayışıyla yerine getirmek ve mükelleflerimize kaliteli hizmet sunarak, vergi ve diğer gelirleri toplamaktır.  Kayıt dışı ile mücadele çerçevesinde, vatandaşların da alışverişlerinde belge istemeleri kazanç sağlayan kişilerin kayıt altına alınmasına ve kazancın vergilendirilmesine çok büyük destek sağlayacaktır. Hedefimiz 2020 yılında da büyük emek, özveri ve birbirlerine bağlılık duyguları ile çalışan teşkilat mensuplarımızla, vergi kayıp ve kaçağının önlenmesi için titizlikle yürüttüğümüz çalışmalarımızı bugünkü noktadan daha üst sıralara yükseltmektir.

Yalova Defterdarlığı olarak vergisini tam ve zamanında ödeyerek ülkemizin gelişmesine katkı sağlayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür eder,  kazançlarının bol ve bereketli olmasını dilerim”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.