Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ulusu, "Kobi Haftasını Etkinliklerle Kutladık"

KOSGEB Müdürü Hakan Ulusu KOSGEB Avrupa KOBİ Haftası'nın tüm yurtta olduğu gibi Yalova'da da çeşitli etkinlikler kutlandığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 16.10.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Ulusu, "Kobi Haftasını Etkinliklerle Kutladık"

Her yıl 29 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında kutlanan KOBİ Haftası bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlandı. Yalova'da KOSGEB Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleşen etkinlikler Yalova Valisi Selim Cebiroğlu ve kurumları ziyaretlerle başladı. Öğrencilere girişimciliğin anlatılması ve girişimcilik potansiyellerinin arttırılmasına yönelik çalışmalarla süren etkinlikler hakkında bilgi veren KOSGEB Müdürü Hakan Ulusu, "2009 yılında başlanan Avrupa KOBİ Haftası etkinliklerine Ülkemizin aktif olarak katılım sağladığı Avrupa KOBİ Haftası kapsamında, 37 katılımcı ülke içerisinde etkinlik sayısı açısından son üç yılda açıklanan istatistiklere göre ülkemiz ilk sıraya yükselmiştir. Türkiye’nin Avrupa KOBİ Haftasındaki başarıları, Avrupa Birliği Parlamento etkinliği, Ulusal Koordinatörler Toplantıları gibi değişik platformlarda bir başarı hikâyesi olarak vurgulanmakta ve ülkemizin KOBİ’lerle ilgili çabalarına değer katmaktadır.
KOSGEB Müdürlüğü Koordinasyonunda Odalarında aktif katılımıyla Yalova’da yapılan etkinlikler çerçevesinde genç nesillere ve öğrencilere yönelik olarak Girişimcilik potansiyelinin yükseltilmesi ve bu konuda farkında lığın arttırılmasına ilişkin birtakım faaliyetler gerçekleştirildi. Bu kapsamda ilköğretim öğrencileri KOBİ lere götürülerek üretim süreçlerinin ve iş yaşamının çocukların zihinlerinde yer edinmesi sağlandı. Ayrıca bu kapsamda lise ve üniversite öğrencilerine yönelik Girişimcilik temalı konferanslar ve paneller düzenlendi.
Avrupa KOBİ Haftası etkinliklerinin bir önemli ayağı ise KOSGEB Müdürlüğü ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı arasında yapılan iki sınıf halinde düzenlenecek Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başlatma töreni idi. Bu eğitime katılan ve eğitim sonunda işini kuran Girişimci adaylarına KOSGEB tarafından 30 Bin TL hibe ve 70 Bin TL'lik faizsiz makine kredisi verileceği vurgulandı.
Yalova da Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi açarak girişimcilik kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara teşekkür plaketleri KOSGEB Müdürlüğünce verildi.
Son etkinlik olarak da KOSGEB binasında KOBİ'lere yönelik Satış Teknikleri Eğitimi düzenlendi. Daha Önce Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alanlara da sertifikaları dağıtıldı" dedi.
Bu etkinliklerin KOSGEB Destek ve Hizmetlerinin yaygınlaşmasında önemli adımlar olduğunu ifade eden KOSGEB Müdürü Hakan Ulusu, Yalova da kurulan KOSGEB Müdürlüğü sayesinde yerinden destek sağladıklarını ve bu sayede Yalova da yer alan KOBİ'lere desteklerin daha etkin ve hızlı ulaştığını ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.