Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“TOBB ETÜ İle İşbirliği Geliştireceğiz”

Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile yakın bir işbirliği geliştireceklerini açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2024 17:50
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2024 17:50
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“TOBB ETÜ İle İşbirliği Geliştireceğiz”

Özdemir, OSB içerisinde inşa edilen Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kampüsü'ne verdiği manevi desteklerden dolayı TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na teşekkür etti.

Yalova Makine İhtisas OSB ve Yalova Üniversitesi işbirliğiyle, Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kampüsü’nün OSB içerisinde eğitim ve öğretim vermesi için önemli adımlar atıldı. Bu sayede burada yetişen öğrenciler, OSB içerisindeki fabrikalarda staj yapma imkanı bulacak ve mezun olduklarında istedikleri takdirde buradaki fabrikalarda çalışmaya başlayabilecekler. Bu çerçevede Yalova Üniversitesi ve Yalova Makine İhtisas OSB, gerek eğitim kalitesini arttırmayı gerekse yenilikçi fikirler geliştirmeyi sağlayacak işbirlikleri geliştiriyor.

Direnç Özdemir, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile yakın bir işbirliği geliştireceğiz. Bu üniversite, Yapay Zeka Mühendisliği ve Nanoteknoloji Mühendisliği gibi ülkede öncü sayılabilecek bölümleri de barındırıyor. Yalova Üniversitesi ile OSB'nin işbirliği, öğrencilerimize hem staj hem de istihdam konusunda büyük avantajlar sağlayacak. Bu projede emeği geçen ve manevi destek veren herkese, özellikle TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na teşekkür ederim" dedi.

Bu işbirliği, Yalova Üniversitesi'nin eğitim kalitesini yükseltmekle kalmayıp, OSB’deki fabrikaların da nitelikli iş gücüne daha hızlı ve etkin bir şekilde erişimini sağlayacak. Ayrıca, öğrencilerin staj ve mezuniyet sonrası iş imkanlarının artması, bölgenin ekonomik ve teknolojik gelişimine de önemli katkılar sunacak.

Yalova Makine İhtisas OSB ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında kurulması hedeflenen bu işbirliği, Türkiye'deki üniversite-sanayi işbirlikleri için örnek teşkil ediyor ve diğer bölgelerde de benzer projelerin hayata geçirilmesi için ilham kaynağı olmayı hedefliyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.