Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tekno-Kadın'lar Sertifika Aldı

Tekno-Kadın eğitimini tamamlayan 33 kadın sertifikalarını Yalova Valisi Esengül Civelek, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu ve YTSO Başkanı Celal Özel'in elinden aldı.

Haber Giriş Tarihi: 07.06.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Tekno-Kadın'lar Sertifika Aldı

Kadınların iletişim teknolojilerini verimli bir şekilde kullanmasını hedefleyen Tekno-Kadın programı Türkiye genelinde hayata geçirilmeye başlandı. Projenin Yalova ayağına ise Mayıs ayında başlandı. 40 kişinin katıldığı eğitim programından 33 kadın mezun oldu. Tekno-Kadın programını bitiren bayanlar için YTSO konferans salonunda bir sertifika töreni düzenlendi. Törene Yalova Valisi Esengül Civelek, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, YTSO Başkanı Celal özel ile çok sayıda davetli ve kursu tamamlayan kadınlar da katıldı.

Program hakkında kısa bir bilgi veren YTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Süheyla Uzuneser'in ardından söz alan YTSO Başkanı Celal Özel, "Ülkemizde kadınlarımızın iş gücüne katılımı az ve daha da düşüyor. Her 100 kadından % 12.8'i kendi işinin sahibi, %50.1'i bir işte çalışıyor, % 34.8'i ise ev hanımı. Ülkemizde yaygın eğitime çok ihtiyaç var. Kadınımızın bilgisayarla tanışıp, bilişim teknolojilerini etkin şekilde kullanması gerekiyor. Kadının teknolojiyi kullanarak iş hayatına katılımını sağlamak ülkemize de önemli katkılar sağlar" dedi.
Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu ise "Toplum kadın ve erkeğin birlikte çalışmasından çok şey kazanır. Bu ikisini değerlendiren ülkeler her zaman önder olmuştur. Kadınlarımızın bilişim teknolojilerini etkin kullanmalarını sağlamak zorundayız" şeklinde konuştu.

Yalova Valisi Esengül Civelek ise şunları söyledi: “Başbakanlık Kadın Statüsü Genel Müdürlüğü'nü yürüttüğüm yıllarda kadın girişimciliğinin arttırılmasında kadının teknolojiyi etkin kullanılmasını önemsedik. Yine Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığım döneminde de bu konuya ağırlık verdik. Bugün o çalışmalar meyvelerini verdi. Kadınlarımızın ilerlemesi, güçlenmesi ve daha nitelikli bir hal alması hem aile hem de toplumumuz yararınadır. Dolayısıyla da kadınımızın toplumsal yaşamın her alanında konumlarının güçlendirilmesi ülke geleceği açısından önem taşımaktadır. Değişen ve gelişen Dünya koşullarının, küreselleşmenin bilgi temelli toplumların yapılanmasını hızlandırdığını, bilgi toplumunda üye olarak yer alabilen kadınlarımıza da yeni imkan ve fırsatlar oluşturduğunu biliyoruz. Ancak kadınlarımız bilgiye ulaşmakta ve kullanmakta sorunlar yaşıyor"

Ardından programı başarıyla tamamlayan Tekno-Kadın'lar sertifikalarını Yalova Valisi Esengül Civelek, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu ve YTSO Başkanı Celal Özel'den aldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.