Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TEB’den Çiftçiye Destek

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ile Yalova Ziraat Odası özel bir kredi anlaşması imzaladı. Yalova Ziraat Odası binasında imzalanan protokol kapsamında oda üyesi çiftçilere kredi ihtiyaçlarına göre uygun faiz oranlarının sağlanacağı da belirtildi.

Haber Giriş Tarihi: 28.08.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

İmza törenine Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban B. Beşli, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Tarım Bankacılığı Bölge Yönetmeni Ahmet Eskintan, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Yalova Şubesi Müdürü Adnan Yaman katıldı.

Krediyi ödeme gücü olana verilmesi gerektiğini savunan Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban B. Beşli,” Bana göre krediyi ödemeye gücü olan kişilere kredi verilmelidir. Çiftçi zor durumdadır. Bunun sebebi ise Türkiye’yi tarımda dışa bağlı kılmak için yapılan oyunlardan kaynaklanmaktadır. Ancak bunu başaramadılar. Yalova çiftçisi ise biraz daha şansı durumdadır. Ürettiğinin karşılığını alabiliyor. Artık tarımda da açılımlar gerek modern ve akıllı tarım yapılması gerekiyor. Eğer bunlar yapıldığında üretici verdiğinin hakkını geri alabiliyor. Bu anlaşmamızda Yalova’da ki çiftçilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Üreticiye doğru yön verme amacında olduklarını belirten Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Tarım Bankacılığı Bölge Yönetmeni Ahmet Eskintan,” Biz Türkiye Ekonomi Bankası olarak üreticimizin yanında olmayı güdüyoruz. Üreticimize doğru kaynakları doğru şekilde veriyoruz. Geri dönüşümlerimizi ise onların isteğine göre yapıyoruz. Bu anlaşmanın da Yalova çiftçisine çok faydalı olacağını düşünüyorum. İmzalanan protokol ile doğru bir adımın atıldığına inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Tarım Bankacılığı Bölge Yönetmeni Ahmet Eskintan, bir müjdeli haber vererek yakında Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) olarak tarıma yönelik faiz oranlarında ciddi indirimlere gideceklerini de ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.