Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Sanayi Kadar Yaşanabilir Yalova’nın Yanındayız”

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Cemil Demiryürek Sanayicinin olduğu kadar yaşanabilir Yalova’nın da yanında olduklarını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 03.11.2023 09:39
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Sanayi Kadar Yaşanabilir Yalova’nın Yanındayız”

Demiryürek bu anlamda Yalova’nın şartlarına uymayan sanayi yatırımlarını da reddetmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

YTSO ilde iş hayatının gelişmesi, sanayi üretiminin artması ve ilin ekonomisinin büyümesi anlamında çok önemli bir misyon üstleniyor. Ancak bu görevi yerine getirirken Yalova’nın hassasiyetlerini de göz ardı etmeden adımlar atıyor. Bu anlamda çok önemli açıklamalar yapan YTSO Başkanı Cemil Demiryürek, “Ticaretin ve Sanayi’nin ne kadar yanındaysak, soğanın, çevrenin ve yaşanabilir Yalova’nın da o kadar yanındayız. Biz ilimize gelen tüm yatırımları da bu pencereden bakarak gözden geçiriyoruz. Bu anlamda meclisimizde çevreye zarar vereceğini düşündüğümüz ve reddettiğimiz büyük yatırımlar da var. Sanayicinin her zaman yanındayız. Bu odamızın kuruluş amaçlarından birisi ama böyle durumlarda da yaşanabilir Yalova’nın yanındayız. “ dedi.

“Tarımsal üretime de destek oluyoruz”
Yalova’da iş dünyasına ve üretime katkı sunmak adına ellerinden gelen tüm destekleri verdiklerini ifade eden Demiryürek bu anlamda tarımsal üretime de destek verdiklerini ifade etti.  YTSO Başkanı Cemil Demiryürek, tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme temsilciliğinin Kasım ayı içerisinde YTSO binasında hizmete gireceğini söyledi. Tarımsal anlamda da iş dünyasına destek verdiklerini yineleyen Demiryürek, “Biz sanayi odası olsak da tarımsal ve kırsal kalkınmayı da destekliyoruz. Üyelerimizin ve Yalova'nın kırsal kalkınma desteklerinden daha fazla faydalanabilmesi amacıyla hizmet binamızda tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme temsilciliğini açıyoruz. Üyelerimizin ve Yalovalı üreticilerimizin IPART3 hibe destek fonlarından faydalanmasına projeler yazılmasına Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Bursa İl Koordinatörü Bilal Tunç ile birlikte yardımcı olacağız."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.