Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Özdemir OSB Başkanları Toplantısı’na Katıldı

Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir OSBÜK tarafından düzenlenen OSB Başkanları ve Bölge Müdürleri İstişare Toplantısına katıldı. Özdemir toplantıda OSB’nin geldiği nokta ve çalışmalar hakkında bilgiler paylaştı.

Haber Giriş Tarihi: 20.05.2024 12:17
Haber Güncellenme Tarihi: 20.05.2024 12:17
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Özdemir OSB Başkanları Toplantısı’na Katıldı

OSBÜK tarafından düzenlenen OSB Başkanları ve Bölge Müdürleri İstişare Toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir’in yanısıra OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Abdurrahman Aydın ile Schneider Türkiye ve Orta Asya Bölge Başkanı İsmail Yamangil de katıldı. Toplantıda, İstanbul Topkapı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emre Alkin, Ekonomideki Güncel Gelişmeler isimli bir sunum gerçekleştirdi. Dünya ve Türkiye genelindeki ekonomik ve sosyal konular hakkında bilgiler veren Alkin, OSB’lerin önemine ilişkin değerlendirme yaptı.

Toplantının devamında Yalova Makine İhtisas OSB Başkanı Direnç Özdemir, OSB çalışmaları hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Toplantının son derece verimli geçtiğini de ifade eden Özdemir, “OSBÜK tarafından düzenlenen istişare toplantısına katılım sağlayarak deneyim paylaşımında bulunduk. Gerek Bakan Yardımcımız,  gerek Genel Müdürümüz ve gerekse OSB yöneticisi dostlarımızla istişarelerde bulunduk. Vizyoner program için OSBÜK Yönetim Kuruluna teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ticaret Bakanlığı Sunumunu AB Tek Pazar ve Yeşil Mutabakat Dairesi Başkanı Gülizar Yavaş gerçekleştirdi. Yavaş sunumunda SKDM sürecindeki OSB’ler konusunda bilgiler verirken, ticari ilişkilerde dikkat edilmesi gereken noktaları da anlattı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı oturumunda ise Sanayi Bölgeleri Genel Müdür Yardımcısı Caner Koçoğlu, Daire Başkanı Orhan Kılınç, İmar Şube Müdürü Nazan Soyal, Ruhsat ve İzinler Şube Müdürü Asuman Cömert ile Mevzuat Şube Müdürü Hilmi Adnan Yüksel, OSB’lerin İmar Planı ve değişikliklerinde dikkat etmesi gereken hususlar, OSB’lerde ruhsata aykırı yapılaşma ve alınması gereken önlemler ile OSB’lerde parsel tahsisi iptali ve bedelsiz tahsiste tapu devrinde yaşanan sorunlar konularını anlattı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.