Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Önderoğlu, "OSB'ler 2014'e Kadar Tamamlanmalı"

Yalova Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (YASİAD) Başkanı Birol Önderoğlu 2014 yılına kadar ildeki OSB'lerin tamamlanmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 18.02.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Önderoğlu, "OSB'ler 2014'e Kadar Tamamlanmalı"

YASİAD Başkanı Birol Önderoğlu Yalova'nın hızlı bir atılım yapabilmesi için turizm, üniversite ve OSB konularında kararlı bir çalışma ortaya koyması gerektiğini söyledi. Önderoğlu özellikle ilin lositik merkezi olmasına katkı sağlayacak bir limana da ihtiyacı olduğuna dikkat çekerek, "Yalova'da esnaf sayının fazla olduğundan azaltılması gerektiğinden bahsedenler var.Esnaf iş yerini mi kapatsın?Yalova'dan göç mü etsin?Dükkanını kapatsa çalışacağı yerler var mı? Yalova turizmi ile üniversitesi ile OSB'leri ile ve de Limanlarıyla yeni iş sahaları oluşturmak zorunda.2014 sonuna kadar mutlaka iki OSB kurulma çalışmaları sonuçlanmalı.Şehrin ekonomik yapısını hareketlendirecek sonuç odaklı projeler üzerinde çalışılmalı.Bu çalışmalara Ticaret ve Sanayi Odası öncülük etmeli bizler de destek vermeliyiz. İlde kamuoyu oluşturup gerek siyasi gerekse bürokrasiden taleplerimizi alabilmeliyiz. Görüşüm yeni dönemde YTSO'ya seçilecek meclis üyeleri, yönetim ve başkanın bu misyonları eda edecek vasıfta kişiler olmalı.

İlimizde yeni ekonomik kaynaklar oluşturulmalı. Bir limanın varlığı nakliyeden lojisteğe çok geniş alanda ekonomik hareket oluşturur. OSB'de ise taşıt yan sanayi, kalıpçılık ve çiçekçilik OSB'lerini önemli görüyoruz.OSB'lerini kurmuş,limanı hizmete girmiş,üniversitesinin fiziki alt yapısını oluşturmuş,körfez köprü geçişini tamamlamış bir Yalova ekonomik ve sosyal açıdan kimsenin tahmin edemeyeceği bir sıçrama yapar.Ben imkansız bir hayalden bahsetmiyorum.Yeter ki Yalova'nın hayrına olacak işlerde şahsi menfaatler öne çıkmasın.Herkes menfaatini genelin menfaati içinde görmeli.Yalova gereksiz yere çok zaman kaybetti. Yalova'da artık ortak aklın devreye girmesi gerektiğine inanıyorum.Bu düşüncede çalışmak isteyenlere memnuniyetle destek oluruz" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.