Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

KOSGEB’ten 0 Faizli Kredi

Yalova ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfullah Akıncı bir açıklama yaparak Kosgeb tarafından kobilere verilen krediler hakkında bilgilendirdi.

Haber Giriş Tarihi: 07.11.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Akıncı açıklamasında “Ekonomimizin temeli ve KOSGEB’in hedef kitlesini teşkil eden Kobilerimize kayıt içi istihdamın teşviki başta olmak üzere uluslar arası düzeyde rekabet etmelerinin ihracata yönelmelerinin kalite ve üretim artışlarını sağlamayı teminen uygun koşullarda finansal destek sağlamak için Ziraat Bankası,Halk Bankası ve Vakıflar Bankası ile 09 Nisan 2007 ‘de imzalanan protokol sonucu 0 faizli kosgeb istihdam kredisi yürürlüğe girmişti.

Destek kredisine gösterilen yoğun ilgi neticesinde aktarılan kaynağın tükenmiş olmasından dolayı bazı imalatçı üyelerimiz bu krediden faydalanamamıştır. Üyelerimizden gelen talep neticesinde Bakanlığımıza 0 faizli istihdam destek kredisinin devam etmesi yönünde bir talebimiz olmuştur.

Bu kapsamlarda yapılan değerlendirmeler sonucunda Kosgeb hedef kitlesini teşkil eden Kobi Beyannamesi ve Yararlanıcı Durum Tespit formu doldurulmuş ve Kosgeb tarafından onaylanmış olan işletmelerimize azami 5 eleman için 18 ay vadeli 100000 YTL. azami limitli, 0 faizli kredi verilmektedir.

Net faiz bedeli KOSGEB tarafından peşin olarak karşılanan destek kredisinin

-Meslek Lisesi ve Meslek Yüksekokulu mezunu işsizleri istihdam eden ve Kosgeb kriterlerine uyan üyelerimize istihdam başına 40000 YTL
-Yüksek Lisans veya Doktora yapmış işsizleri istihdam eden ve Kosgeb kriterlerine uyan üyelerimize istihdam başına 50000 YTL
-İlk,Orta,Lise,Üniversite mezunu işsizleri istihdam eden ve Kosgeb kriterlerine uyan üyelerimize istihdam başına 20000 YTL istihdam destek kredisi kullandırılacaktır.
Daha ayrıntılı bilgi almak ve bu krediden faydalanmak isteyen üyelerimiz odamız KOSGEB personeli Bülent ARICI’ya başvurabilirler” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.