Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kooperatiflere Destek Programına Başvurular Başladı

Yalova Ticaret Müdürü Alparslan Tunalı Ticaret Bakanlığı, ortaklarının çoğunluğunu kadınların oluşturduğu ve kadın emeğini değerlendirme amacı güden kooperatiflere finansman desteği başvurularının 12 Temmuz - 14 Ağustos tarihleri arasında yapılabileceğini duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 02.08.2023 12:05
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Kooperatiflere Destek Programına Başvurular Başladı

Kooperatiflere yönelik destekler devam ediyor. Bu anlamda bir açıklama yapan Yalova Ticaret Müdürü Alparslan Tunalı Ticaret Bakanlığı’nın, kooperatif ve üst kuruluşlarının üretim ve istihdama katkısı olacak yatırım projelerinin desteklenmesi, faaliyetlerinde etkinlik ve verimliliğin sağlanması, teknoloji ve yeni üretim tekniklerinden yararlanmalarına katkıda bulunulması ve bireysel tasarrufların uygun kooperatif girişimcilik modelleri ile ekonomiye kazandırılması amacıyla hazırladığı Kooperatifçilik Proje Destek Yönetmeliği’ni uygulamaya koyduğunu ifade etti.

Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı kapsamında ortaklarının çoğunluğu kadınlardan oluşan ve kadın emeğini değerlendirme amacı güden kooperatiflere finansman desteği sağlanacak. Bu kapsamda söz konusu programa ilişkin gerekli açıklamalara Ticaret Bakanlığı’nın web sitesinde yer verildi.

Programa, kuruluş, işleyiş ve denetimlerine ilişkin hizmetler Ticaret Bakanlığı’nca yürütülen, ortaklarının çoğunluğunu kadınların oluşturduğu ve kadın emeğini değerlendirme amacı güden kooperatifler ve üst kuruluşları başvurabilecek. Başvuru sahibi kooperatif ve üst kuruluşlarının; ilgili mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmeleri ve aynı proje konusunda başka bir kamusal kaynaktan destek almamış olmaları ile projelerinin; üretim ve istihdama katkısının bulunması, sürdürülebilirliği, piyasa araştırmasına dayandırılması ve kooperatifin faaliyet konularına uygunluğu aranacak.

Başvurular 12 Temmuz 2023 - 14 Ağustos 2023 tarihleri arasında Ticaret İl Müdürlüklerine yapılacaktır. Son başvuru tarihinden sonra ulaşan başvurular değerlendirmeye alınmayacak.

Desteklenecek proje konuları, destek miktarı ve destek oranı hakkında detaylı bilgiye Ticaret Bakanlığı’nın web sitesinden ulaşılabilecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.