Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İş Dünyasından Birlik Çağrısı

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Mutlu Yalova’nın sorunlarının aşılabilmesi için birlik ve beraberlik çağrısında bulundular.

Haber Giriş Tarihi: 22.05.2018 10:02
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
İş Dünyasından Birlik Çağrısı

Becan ve Mutlu, “Bugüne kadar sağlanamayan bu birliktelik sağlanırsa Yalova’nın aşılamayacak sorunu yok” diye konuştular.

YTSO Başkanı Tahsin Becan ve YESO Başkanı İsmail Mutlu Yalova ekonomisini değerlendirdiler. Tüm ülkede olduğu gibi Yalova’da da ekonomik sorunların olduğunu belirten YTSO Başkanı Tahsin Becan, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Yalova’da da ekonomik sıkıntılar var. Ama Türkiye ortalamasının her zaman bir tık daha iyi durumda oluyoruz. Sıkıntı elbette var. Güllük gülistanlık da değiliz. Seçimler nedeniyle şu anda kimse yatırım yapmıyor. Bu da etkili oluyor. Parası olan buzdolabı bile almıyor şu anda beklemede herkes. Seçimden sonra ekonominin yeniden canlanacağını düşünüyorum. Elbette ki ülke ekonomisinin bozulmasında dış güçlerin saldırıları da var. Ülkeyi ekonomik açıdan çökertmek ve diz çöktürmek için ekonomik açıdan oyunlar oynanıyor. Seçimden sonra ülke ekonomisinin ben yeniden normale döneceğine inanıyorum. En basit haliyle ticaret ve sanayi sektörü umutlarını seçimden sonraya bağlamış durumda” dedi.

Umutlar seçimden sonraya bağlandı
YESO Başkanı İsmail Mutlu ise, “Elbette bizim de umutlarımız seçimden sonra ekonominin düzelmesi yönünde. İnşallah bu gerçekleşir. Şu anda bakıldığında durum çok da iyi gözükmüyor. Esnafın umudu seçim sonrasında ekonominin düzelmesi yönünde. Umudumuzu kaybedersek zaten dükkanları kapatıp gitmemiz lazım. Herkes kendi çapına göre mücadelesine devam etmek zorunda” diye konuştu.

“Aşamayacağımız sorun yok”
YTSO Başkanı Tahsin Becan ve YESO Başkanı İsmail Mutlu Yalova’nın sorunlarının aşılmasının ve ilin gelişmesinin ivme kazanmasının birliktelikten geçtiğine de vurgu yaparak şu şekilde konuştular, “Ama elbette ki iş dünyasının bir biri ile iyi anlaşması ve ortak olması lazım. Böyle olursa da insanlarımız iş dünyamıza güvenir. Ekonominin kalkınması bir anlamda da iş dünyasının bir biri ile barışık olmasından geçiyor. Ne olursa olsun, iş dünyası, yereli, siyasetçisi, vekili ve belediye başkanı ile birlik olursa tüm sorunlar çözülür. İlerleme ivme kazanır. Ama Yalova bu birlikteliği bir türlü sağlayamıyor.  Hangi siyasi görüşten olduğumuzun çok da bir önemi yok. Birlik sağlansın çözemeyeceğimiz üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yok. Birlik ve beraberlikten kuvvet doğar”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.