Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Genel Sekreter Ayan: “Teknik Desteğe Yoğun Başvuru Var”

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, ilk destek programı olan Teknik Destek Programı’na 20 Eylül 2010 tarihinde çıkmıştı.

Haber Giriş Tarihi: 01.11.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Teknik Destek Programı kapsamında, bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamasında yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi amaçlandı. Bu bağlamda, bölgede bulunan kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimlerin planlama çalışmaları ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek faaliyetleri için eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık sağlama ve uluslararası ilişkiler kurma gibi kurumsal nitelikli kapasite geliştirici destek hizmetleri sağlanacak.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan AYAN 20 Eylül 2010 tarihinde Kocaeli’de yapılan bilgilendirme toplantısı ile kamuoyuna duyurulan teknik destek programına başvurular 28 Ekim 2010 tarihinde sona erdi. Bölge illerindeki kamu kurumları, yerel yönetimler, mahalli idare birlikleri, üniversiteler, sivil toplum kuruluşlarının teknik kapasitesini arttırmayı hedefleyen program kapsamında toplam 155 başvuru alındı. Ajans tarafından teknik destek sağlanacak faaliyetlerin TR42 Düzey 2 bölgesinde (Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova) yerel kalkınma kapasitesini artırıcı ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek nitelikte olması beklendiğini söyledi.

Teknik Destek Programı kapsamında yararlanıcı kuruluşa herhangi bir doğrudan mali destek verilmeyecektir. Kalkınma Ajansı bu destekleri mevcut bütçe ve personel imkânları çerçevesinde destekleyecek. Zorunlu hallerde teknik destek, hizmet alımı yoluyla gerçekleştirilecektir. Teknik desteğin hizmet alımı yoluyla sağlanması durumunda; her bir teknik desteğin Ajansa toplam maliyeti 15.000 TL’yi aşmayacaktır. Ajans eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık sağlama, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma gibi kurumsal nitelikli ve kapasite geliştirici faaliyetlere teknik destek sağlayacaktır.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan “20 Eylülde başladığımız ilk destek programı olan Teknik Destek Programına bölgemizdeki kurumlar büyük ilgi göstermiştir. Bu programa başvuran Teknik Desteğe bütün kurumlara teşekkür ederim. 2011 yılında da teknik desteğe devam etmeyi planladıklarını belirten Genel sekreter Ayan “ Teknik Destek programının bölgemizin teknik kapasitesini artırması bizi sevindirecektir. Bu programın bölgemize hayırlı olması diliyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.