Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Elimizi Taşın Altına Komaya Devam Edeceğiz”

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Cemil Demiryürek ilin turizm yönünün gelişimini sağlamak adına her zaman ellerini taşın altına koyduklarını bundan sonra da koymaya devam edeceklerini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 20.12.2023 11:02
Haber Güncellenme Tarihi: 20.12.2023 11:02
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Elimizi Taşın Altına Komaya Devam Edeceğiz”

Demiryürek 2025 yılında Çiçekçilik Fuarının geri geleceği müjdesini de verdi.

Yalova’nın ticaret ve sanayi yönüyle olduğu kadar turizm yönüyle de oldukça ilgili olan YTSO bu anlamdaki her organizasyon ve etkinliğe de destek vermeyi sürdürüyor. Bu çerçevede oda bünyesinde oluşturulan komisyon vasıtası ile turizmin nasıl geliştirileceği yönünde sürekli fikirler üretmeyi sürdürdüklerini dile getiren YTSO Başkanı Cemil Demiryürek, “Yalova’nın tanıtımı noktasında her zaman elimizi taşın altına koyduk koymaya da devam ederiz. Ben Bunu YATUB ve Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar’a da söyledim. İlin potansiyellerinin daha iyi şekilde kullanılması, ilin tanıtımının daha iyi şekilde yapılması ve ilimize turist kadar turizm yatırımlarının da çekilmesi çok önemli. Bu anlamda mutlaka birlik olmalıyız. Herkesin bu ili sahiplenmesi gerekli. Bunu başarabilen iller ciddi mesafeler alıyor. Biz de bu anlamda YTSO bünyesinde turizmle ilgili komisyon oluşturduk. İlin turizmini nasıl geliştiririz bu anlamda da çok ciddi çalışmalar ortaya koyuyoruz. İlimizin bu anlamda gelişimini sağlamak adına önemli organizasyonlara da paydaşlık ediyoruz. Çiçekçilik festivali bunlardan birisi. Yine yeniden geri getireceğimiz Yalova Çiçekçilik Fuarı önemsediğimiz bir organizasyon.” dedi.

“Mevcut OSB’ler yeterli”
Yalova’da yeni bir OSB’ye onay vermeyeceklerini de dile getiren Demiryürek, “Yalova’da oluşmuş OSB’lerimiz var. Onlara destek veriyoruz. Bu anlamda başka talepler de var ancak biz YTSO olarak buna çok da onay vermiyoruz. Tersaneler ve mevcut kurulum aşamasındaki OSB’ler Yalova’nın sanayi kısmına cevap verebilecek yeterlikte.” diye konuştu.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.