Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Dinçer, "Yeni İş Fikirleri Proje Yarışmasına İlgi Sevindirici''

Yalova Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mehmet Anıl Dinçer, “Yeni İş Fikirleri Proje Yarışmasına ilgi sevindirici'' ” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 25.07.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Dinçer, "Yeni İş Fikirleri Proje Yarışmasına İlgi Sevindirici''

MARKA Girişimcilik ruhunun gelişmesi adına desteklerini sürdürüyor. 25 bin TL nakit ve ardından KOSGEB desteklerinin de sağlandığı yeni iş fikirleri proje yarışmasıyla ilgili, Yalova Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mehmet Anıl Dinçer açıklama yaptı. Dinçer açıklamasında, "Kendi işinizin patronu olabilirsiniz, sermayem yok demeyin fikrinizle gelin size destek olalım. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Kocaeli Sanayi Odası, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ve Sakarya, Kocaeli, Yalova ve Düzce Genç Girişimciler Kurulları işbirliğinde 'Yeni İş Fikirleri Proje Yarışması'na son katılım tarihi 26 Ağustos 2011. Yarışmaya katılmak isteyenler çalışmalarını hızlandırmalı, katılımda şu ana kadar beklenen başvuruya ulaşıldı. Bu projemizin genç girişimciler nezdinde kabul görmesi anlamına geliyor. Sonuçtan son derece memnunuz. Örnek olduk. Yaptığımız bu çalışma, Doğu Marmara Bölgesi'nde bulunan 4 ildeki genç girişimcilerin örnek olacak yenilikçi iş fikirlerinin hayata geçirilmesi yönünde önünü açacaktır. ‘Yeni İş Fikirleri Proje Yarışması’ Doğu Marmara Bölgesi'nde girişimcilik potansiyeli ve değerlerini ortaya çıkaracaktır. Ayrıca en ekonomik, en işlevsel ve yenilikçi çözüm önerileri desteklenecektir.

Ülkemizin en önemli sorunlarının başında işsizlik geldiğini bir kez daha gündeme getirmenin faydası vardır. Ülkemiz ve şehrimizin en ciddi bu sorunlarını ancak girişimcilikle çözebiliriz. Ülkemizde ortalama olarak bir işletmede 7 kişi çalışmaktadır. Yalova gibi bir şehirde her sene 1000 yeni girişimciye ihtiyacımız bulunmaktadır. Ancak bu şekilde şehrimizdeki işsizliği azaltabiliriz. Esasen girişimcilik hayal kurmakla başlar. Yalova Genç Girişimciler Kurulu ve MARKA olarak amacımız bir kişinin bu hayalini gerçekleştirmesine yardımcı olmaktır. Yarışma için www.marka.org.tr adresinden bilgi alınabilir” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.