Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Demiryürek, Tobb Ekonomi Şurası'na Katıldı

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Demiryürek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen "TOBB Türkiye Ekonomi Şurası"na katılarak iş dünyasının sorunlarını ve taleplerini dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 19.08.2023 10:58
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Demiryürek, Tobb Ekonomi Şurası'na Katıldı

TOBB Türkiye Ekonomi Şurası, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve ilgili bakanların katılımıyla TOBB İkiz Kuleler'de gerçekleşti. Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliği yaptığı etkinlikte, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve birçok oda ve borsa başkanı da hazır bulundu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel de etkinliğe katılan isimler arasındaydı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan ekonomi şuralarının kamu ve özel sektörün bir araya geldiği, sıkıntıların ve önerilerin doğrudan icra makamlarına iletebildiği önemli bir platform olduğunu vurguladı. Hisarcıklıoğlu, geçmişte çözüme kavuşturulan pek çok mesele olduğunu ve bu platformun bu tür sorunların çözümü için etkili bir yol olduğunu belirtti. Ayrıca, TOBB Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi şurasını tekrar toplama talebinde bulunduklarını ve bu talebin uygun görüldüğünü ifade etti.

Cemil Demiryürek ise yaptığı açıklamada, iş dünyasının sorun ve taleplerini paylaştıklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bakanlar ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu gibi destekçilere teşekkür etti. Ayrıca, Ankara programı kapsamında gerçekleştirdiği ziyaret ve görüşmelerde Yalova'nın potansiyeli, sektörel sorunları ve ticaret odası üyelerinin beklentileri hakkında bilgiler verdi.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.