Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Civata Devi Yalova'da Fabrika Kuracak

Tecde Grup bünyesinde faaliyet gösteren Çetin Civata, beşinci fabrikasını Osman Gazi Köprüsü'nün açılması ile birlikte Yalova OSB’de kurma kararı aldı.

Haber Giriş Tarihi: 05.01.2017 08:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Civata Devi Yalova'da Fabrika Kuracak

Mustafa, Çetin ve Abdullah Tecdelioğlu kardeşlerin yönetimindeki Tecde Grup bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük ‘civata, vida ve bağlantı elemanları’ üreticilerinden Çetin Civata, 5’inci fabrikayı Yalova’ya kuruyor. Halen Avcılar, İkitelli ve Çatalca olmak üzere 3’ü İstanbul, biri Malatya’da 4 fabrika ile faaliyet gösterdiklerini söyleyen Çetin Civata Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Tecdelioğlu “Yalova OSB’de yer aldık. Yeni fabrikayı oraya kuracağız” dedi. Yalova’nın Osman Gazi Köprüsü’nün açılmasından sonra hızlı gelişeceğini belirten Tecdelioğlu “Yalova, otomotiv sanayi için önemli cazibe merkezi oldu. İstanbul, İzmir ve Bursa’ya çok yaklaştı” diye konuştu. Tecdelioğlu olarak şu anda günlük ortalama 20 milyon adetlik üretim yaparken, üretimin yüzde 40’ını 18 ülkeye ihraç ettiklerini söyledi. Tecdelioğlu “Bu ihracatın yüzde 90’ı Avrupa’ya, yüzde 80’i ise Almanya’ya yapılıyor. Mercedes, Audi, Jaguar, BMV, Siemens, Fiat, TOFAŞ gibi birçok firmaya üretim yapıyoruz. Almanya’da da bir pazarlama şirketi kurduk ki orada pazarlamayı güçlendireceğiz” diye konuştu. Aynı zamanda İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı da olan Çetin Tecdelioğlu ayrıca, kurdukları Boğaziçi Bilgisayar ile kendi markaları Aidata’yı ürettiklerini de belirterek “Ayrıca akıllı tahta da üretiyoruz. Küçük çapta da olsa ihracata başladık. Asus ve Lenova’nın distribütörlüğünü yapıyor ve 250 kişilik istihdama ulaşmış durumda” dedi.

İnşaata girdik

Tecdelioğlu, 600’ü Çetin Civata bünyesinde olmak üzere grup bünyesinde toplam bin kişinin çalıştığını söyledi. Tecdelioğlu ayrıca, butik olarak elektrik dağıtım işine ve inşaata da girdiklerini belirterek “Büyükçekmece’de 80 daire başlattık. Ardından 200 daire daha yapacağız” dedi.

Temeli 100 yıl önce atıldı

“Rahmetli Abdullah dedemiz 1915’te Malatya’da hırdavatçı-nalburiye esnafıydı” diyen Tecde Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tecdelioğlu ise şunları anlattı: “1966’da dedem vefat ediyor, 1970’lere gelince Anadolu şehirlerinde esnaflar birleşip üretim tesisleri kurmaya başlıyorlar ve babamlar da arkadaşlarıyla, un fabrikası, sonra Merbolin’in Malatya boya fabrikasını, ardından bir mobilya fabrikası ve kireç fabrikası kuruyorlar. 1976’da ise İstanbul’a taşınıyoruz ve babam Topçular’da üç ortakla Cıvata fabrikası kuruyor. 1980’de ortaklardan ayrılıp Bayrampaşa’ya taşındık. Firmaya da Çetin kardeşimin ismini verdik.” Mustafa Tecdelioğlu, 2010 yılında Malatya’ya bir fabrika yatırımı yaptıklarrını da belirterek “2011 yılında hizmete açtık. 20 bin metrekare kapalı alanımız, 300 kişilik istihdamımız var” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.