Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftçilere, Doğrudan Gelir Desteği

Çiftçilere, 2006 yılı Çiftçi Kayıt Sistemindeki Doğrudan Gelir Desteği için beyan ettikleri alanlar üzerinden dekar başına, mazot ve kimyevi gübre desteklemesi yapılacak. Çiftçiler, 2006 yılı

Haber Giriş Tarihi: 17.01.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Çiftçilere, 2006 yılı Çiftçi Kayıt Sistemindeki Doğrudan Gelir Desteği için beyan ettikleri alanlar üzerinden dekar başına, mazot ve kimyevi gübre desteklemesi yapılacak.

Çiftçiler, 2006 yılı Doğrudan Gelir Desteği için sebze, meyve, süs bitkileri, özel çayır, mera ve orman emvali ürünleri beyan etmiş iseler; mazot için 1,8 YTL/Dekar, kimyevi gübre için 1,43 YTL/Dekar, hububat, yem bitkileri, baklagiller ve yumru bitkileri beyan etmiş iseler; mazot için 2,88 YTL/Dekar, kimyevi gübre için 2,13 YTL/Dekar, yağlı tohumlu bitkiler ve endüstri bitkileri beyan etmiş iseler; mazot için 5,4 YTL/Dekar, kimyevi gübre için 3 YTL/Dekar destekleme verilecek. Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Yalova Tarım İl Müdürü Necati Poyraz “Mazot ve kimyevi gübre destekleme ödemeleri çiftçilerin T.C. Ziraat Bankası hesaplarına yatırılacak olup, bunun için çiftçiler il/ilçe müdürlüklerine herhangi bir evrak beyan etmeyeceklerdir” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.