Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bursalı İşadamlarından Ziyaret

Bursa Girişimci İşadamları Derneği, Yalova Aktif Sanayiciler İşadamları Derneğini ziyaret etti. BUGİAD üyesi yaklaşık 25 İnşaat firması sahibi, YASİAD’ ta bir toplantı düzenleyerek karşılıklı işbirliği sürecini değerlendirdi.

Haber Giriş Tarihi: 08.11.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Bursalı İşadamlarından Ziyaret

YASİAD (Yalova Aktif Sanayiciler İşadamları Derneği) ve BUGİAD’ın (Bursa Girişimci İşadamları Derneği) geçen hafta düzenlediği ortak yönetim kurulu toplantısı, meyvelerini vermeye başladı. BUGİAD üyesi yaklaşık 25 İnşaat firması sahibi, YASİAD’ı ziyaret ederek, Yalovalı işadamları ile bir araya geldi.
Önceki hafta YASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Birol ÖNDEROĞLU ve beraberindeki 10 kişilik heyet, BUGİAD’ın davetlisi olarak Bursa’ya çıkarma yapmış ve iki dernek ortak yönetim kurulu toplantısı düzenlemişti. Toplantıda her iki taraf, Bursa ve Yalova arasındaki ticaret ve işbirliği hacminin güçlendirilmesi konusunda mutabık kalmıştı. İki şehir arasında kültürel ve ticari bağların çok eskilere dayandığı vurgulanarak, bu bağların korunması gerektiği ifade edilmişti.Ev Sahipliği İnşaat Komitesi’nden

YASİAD ve BUGİAD İnşaat Komiteleri önceki hafta düzenlenen bu toplantının ardından, zaman kaybetmeksizin inşaat firması sahibi üyelerini bir araya getirdi. YASİAD İnşaat Komitesi’nin ev sahipliğinde organize edilen programa BUGİAD üyesi yaklaşık 25 inşaat firması sahibi katıldı. YASİAD tarafından verilen kahvaltı ile başlayan program, firma yetkililerinin kendilerini ve firmalarını tanıtmalarıyla devam etti. Toplantı sırasında inşaat sektörüne yönelik gelişmeler ele alınarak, verimlilik ve işbirliği konularında değerlendirmeler yapıldı.Çeliktürk: “İş Geliştirme Çalışmaları Hızla Devam Edecek”

Toplantıda, YASİAD yönetim kurulu adına söz alan YASİAD Genel Sekreteri Kadir ÇELİKTÜRK, YASİAD ve derneğin inşaat komitesi oluşumuna ilişkin bilgi verdi. İş adamlarını bir araya getirerek Yalova’nın ticaret hacmini arttırmayı planladıklarını ifade eden ÇELİKTÜRK, YASİAD’ın inşaat, çiçekçilik ve hizmet alanları başta olmak üzere tüm sektörlere ilişkin, iş geliştirme çalışmalarına hızla devam edeceğini kaydetti. ÇELİKTÜRK ilk fırsatta derneğin inşaat komitesinin BUGİAD’a iadeyi ziyarette bulunacağını da bildirerek, YASİAD İnşaat Komitesi olarak, İstanbul merkezli faaliyet gösteren İŞHAD’ın (İş Hayatı Dayanışma Derneği) 16 Kasım tarihinde İstanbul WOW Otel’de düzenleyeceği ve Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarının satın alma müdürleri ile tedarikçilerini buluşturacağı iş geliştirme formuna katılacağını açıkladı.Bursa’dan Davet

Öte yandan BUGİAD İnşaat Komitesi de, Bursa’da İnşaat firmaları yetkilileri ile tedarikçileri buluşturacak olan İnşaat Sektörü formuna YASİAD İnşaat Komitesi’ni davet etti. Toplantıda karşılıklı fikir alışverişi yaparak, birbirleri ile iletişim bilgilerini paylaşan iş adamları ortak iş geliştirme konularında da mutabık kaldı. İş adamları toplantının ardından YASİAD Merkez Binası’nın önünde de hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.