Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Aslıyüksek’ten Hodri Meydan

Terminal satışı ile ilgili Yalova Belediye başkanı Binicioğlu’na referandum çağrısı yapan Anavatan partisi İl başkanı Mehmet Aslıyüksek bu kez canlı yayında Belediye Başkanı Binicioğlu ile tartışmak

Haber Giriş Tarihi: 14.08.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Terminal satışı ile ilgili Yalova Belediye başkanı Binicioğlu’na referandum çağrısı yapan Anavatan partisi İl başkanı Mehmet Aslıyüksek bu kez canlı yayında Belediye Başkanı Binicioğlu ile tartışmak için çağrıda bulundu.

Aslıyüksek yaptığı açıklamada; “Referandum önerimizi de Cumhuriyet Meydanında yapılmasını küçümsediğiniz anlaşılıyor. Biz öyle düşünebildik. Sizin daha doğru bildiğiniz yöntem varsa onu yapınız. Yeter ki halka sorunuz. Eminiz ki Yalova Halkı bu yapmak istediğinizi onaylamayacaktır. Aslında sayın Başkan size bir teklifim var. İki buçuk yıllık icraatınızı tek başınıza radyolarda vatandaşa anlatıyorsunuz. Var mısınız ikimiz Yalova Halkının önüne çıkalım. Halk eğitim merkezinde halkın önünde ve radyoların canlı vereceği yayında geçmişi, döneminizi ve Yalova’nın geleceğiyle ilgili vizyonumuzu hep beraber ortaya koyalım. Hodri meydan” dedi.

Aslıyüksek’in açıklaması şöyle: “Sayın Binicioğlu ya söylemek istediğimizi anlamak istemiyor veya ne söylediğini bilmiyor. Bir kere geçmiş dönemde Karizma iş Merkezi satılmadı kat karşılığı verildi. Şu anda o iş merkezinde eski binadakinden daha fazla büyüklükte Belediyenin mülkü vardır. Ama o güzelim merkezdeki mülkü kamu adına kullanmasını bu yönetim beceriksizliğinden bilememektedir. İkincisi biz Belediyeye sürekli gelir getirecek bir işletmeyi satmadık. Halkın malı olan, Yalova Belediyesinin imtiyazında bulunan ve bir kentin şehirlerarası ulaşımını sağlayacak önemli bir tesisini ve benzerlerini özel kişilerin tekeline verecek bir satış yapmadık. Bu otogarın yıllık asgari 3 trilyon (TL) gelir getireceği hesaplanmaktadır. Böyle bir işletmeye bugüne kadar Yalova Belediyesi hiçbir zaman sahip olmamıştır. Yani büyük bir imtiyazı satıyorsunuz. Bu nedenle konuyu başka tarafa çekmenize gerek yoktur. Hem geçmişteki satışları eleştireceksiniz hem de bugün geçmişte yapılan satışların birkaç katını siz yapacaksınız. Bu nasıl iştir. Madem geçmiştekiler yanlıştı. Neden siz aynı şeyi yapıyorsunuz.

Şimdi size açıkça soruyorum. Bugün itibariyle Belediyenin kişi ve kuruluşlara borcu ne kadardır. Yani bu satıştan elde edeceğiniz gelirle borç batağına soktuğunuz Belediyenin borçlarını mı kapatacaksınız. Satış Kararını alelacele çıkarttığınız Meclis toplantısında buradan elde edeceğiniz kazançla Kültür Merkezi yapacağınızı ifade etmişsiniz. Kültür Merkezini daha önceki açıklamalarınızda İDO iskelesini bedelsiz tahsis etmenizin karşılığı İstanbul Büyük Şehir Belediyesi hibe olarak yapmayacak mıydı.

Referandum önerimizi de Cumhuriyet Meydanında yapılmasını küçümsediğiniz anlaşılıyor. Biz öyle düşünebildik. Sizin daha doğru bildiğiniz yöntem varsa onu yapınız. Yeter ki halka sorunuz. Eminiz ki Yalova Halkı bu yapmak istediğinizi onaylamayacaktır. Aslında sayın Başkan size bir teklifim var. İki buçuk yıllık icraatınızı tek başınıza radyolarda vatandaşa anlatıyorsunuz. Var mısınız ikimiz Yalova Halkının önüne çıkalım. Halk eğitim merkezinde halkın önünde ve radyoların canlı vereceği yayında geçmişi, döneminizi ve Yalova’nın geleceğiyle ilgili vizyonumuzu hep beraber ortaya koyalım. Hodri meydan.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.