Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ziya Gökalp’ten Önemli Bir Başarı

75. Yıl Ziya Gökalp İlköğretim Okulu öğrencileri, Orta Öğretim Kurumları (OKS) sınavında büyük bir başarıya imza atarak Yalova’da ilk 100 içerinde 2. ve 3.’lük elde ettiler. OKS sınavlarında göstermiş

Haber Giriş Tarihi: 19.07.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

75. Yıl Ziya Gökalp İlköğretim Okulu öğrencileri, Orta Öğretim Kurumları (OKS) sınavında büyük bir başarıya imza atarak Yalova’da ilk 100 içerinde 2. ve 3.’lük elde ettiler. OKS sınavlarında göstermiş oldukları başarıdan dolayı bir açıklama yapan Ziya Gökalp Okul Aile Birliği Başkanı Ertan Şener, öğrencileri ve emeği geçen herkesi kutladı.

Ziya Gökalp İlköğretim Okulu olarak bu başarıdan dolayı haklı bir gurur yaşadıklarını dile getiren Şener, Okul yönetiminin özverili çalışmasının bu sınavların sonucuna yansıdığını belirtti. Okul içerisinde 25 derslik olduğunu ve bu dersliklerin her birinde ayrı ayrı bilgisayar ve projeksiyon makinesi olduğunu dile getiren Şener, “OKS sınavlarında başarılı olan tüm öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum. Burada okul yönetimimizi unutmamak lazım. Müdürümüz, müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimiz ve velilerimiz her zaman ellerinden gelenin en iyisini yaptılar.

İşte okulumuzun 2005-2006 öğretim yılı performansı ile ilgili bazı veriler;
OKS sınavına giren 118 öğrencimiz 160 puan barajını aşarak %100 başarı sağladı. TM alanında 475,504 puanla Yalova İl Birincisi ve MF alanında 477,374 puanla Yalova İl İkincisi Sinem Kara oldu. TM alanında 475,25 puanla Yalova İl İkincisi ve MF alanında 471,235 puanla Yalova İl üçüncüsü Metin Balaban oldu. Özel Okullar Sınavı’nda ise Metin Balaban Yalova Birincisi ve Türkiye 102.si ile Yalova’nın en iyi Türkiye derecesini elde etti. 48 devlet okulu içerisinde okulumuz 329,47 puanla Yalova birincisi oldu. 51 devlet ve özel okul içerisinde ilk 100 içerisinde yer alan 26 öğrencimiz ile okulumuz Yalova birincisi olurken, TÜBİTAK Matematik Olimpiyatları’nda Metin Balaban Yalova 1.si ve Türkiye 12. si oldu. Bu üstün başarıdan dolayı tüm öğrencilerimizi, velilerimizi ve emek veren idareci ve öğretmenlerimizi başarıları nedeniyle kutluyoruz” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.