Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YAÜ YÖK Sanal Fuarına Katıldı

Yalova Üniversitesi, “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı”na katıldı. Öğrencilerden sanal ortamda da ilgi gören üniversitenin sağladığı imkanlar da anlatıldı.

Haber Giriş Tarihi: 12.08.2020 09:14
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
YAÜ YÖK Sanal Fuarına Katıldı

Yalova Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu tarafından üniversite tercihi yapacak olan gençler için olası riskleri en aza indirgeyerek onları üniversiteler ile buluşturmak amacıyla  düzenlenen  “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020” online üniversite tercih fuarına katıldı. 04-07 Ağustos 2020 tarihleri arasında “https://sanalfuar.yok.gov.tr/” adlı internet sitesi üzerinden düzenlenen online üniversite tercih fuarında, Üniversitemiz ile birlikte ülke genelinde devlet ve özel olmak üzere birçok üniversite çevrimiçi platformda öğrenciler ile buluştu.

Yükseköğrenim çağındaki gençlerin sanal ortamda 200 üniversite ile buluştuğu organizasyona Fen Bilimleri Enstitü Müdürü Doç. Dr. Sunay TÜRKDOĞAN Koordinatörlüğünde;  Fakülte ve Meslek Yüksekokulu Temsilcileri ile katılım sağlandı. Tercih sürecinde ilk kez yükseköğretim kurumlarını dijital ortamda bir araya getiren Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020, üniversite tercihi yapacak olan öğrenci ve velilerinin yoğun ilgisini çekti. 9. Salon 274. Stantda yer alan Yalova Üniversitesi binlerce katılımcı tarafından ziyaret edildi.

Öğrencilerini nitelikli bir eğitim ve ihtiyaç duyabilecekleri mesleki bilgilerle donatmak amacıyla dinamik akademik ve idari personeli, güçlendirilmiş teknolojik ve dijital altyapısı ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden Yalova Üniversitesini tercih etmek isteyen öğrenciler; programlar, bölümler, konaklama ve burs imkanları, sosyal ve kültürel faaliyetler başta olmak üzere öğrencilere sunulan diğer bütün imkanlar hakkında bilgilendirildi.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.