Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YAÜ Kalite Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Yalova Üniversitesi’nde 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı başlangıcı öncesi Kalite Komisyonu toplantısı Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı başkanlığında yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 15.09.2022 09:45
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
YAÜ Kalite Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Kalite Koordinatörlüğünün organizasyonu ile Yalova Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen Kalite Komisyonu toplantısına, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vefik Arıca ve Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, Kalite Komisyonu üyeleri ve tüm akademik birimlerin kalite temsilcileri katıldı.

Toplantıda Kalite Koordinatörlüğünce Ağustos ayında 15 akademik birimin her biri ile yapılan Kalite Güvence Sistemi Değerlendirme toplantı sonuçları hakkında Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Murat Azaltun bir sunum yaptı. YÖKAK Değerlendirme Takımının Ekim başında yapacağı ziyaretle ilgili bilgiler yanında web sitelerinin aktif kullanımı, tüm fakülte, MYO ve bölüm web sayfalarında oluşturulan kalite menüsü, sistemdeki ders içeriklerinin güncellenmesi konularında görüşmeler gerçekleştirildi.

YÖKAK tarafından akredite olmak için izleme ve değerlendirmelerden olumlu bir şekilde geçmenin önemi aktarıldı. Kurumsallaşmanın dört ilkesi (adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik, sorumluluk) çerçevesinde kalite çalışmalarında sürekli iyileştirme için genele yaygınlığın gerekliliğinin açıklandığı toplantıda konuşma yapan Rektör Bahçekapılı, özellikle Bologna süreci kapsamında ders içeriklerinin güncellenmesi konusunda dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsetti. Toplantıda söz alan öğrenci temsilcisi Umut Berkay Polat, uluslararasılaşma çalışmaları açısından web sayfalarının başka dillere güncelliğini koruyarak çevrilmesinin önemini açıkladı.

Üniversitedeki kalite kültürünün gelişiminde stratejik plan ile kalite çalışmaları ilişkisinin de tartışıldığı toplantıda, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Tatar, koordineli olarak üniversitemizin gelişmesi için birim bazlı stratejik planların da yapılmasının önemini ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.