Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalovalı Öğrenciler Okuyarak Mesaj Verdiler

Atatürk İlkokulu tarafından Kütüphane Haftası ve Benimle Okur musun Kitap Okuma Projesi kapsamında 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet meydanında toplanan öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte kitap okuyarak, kitap okumanın önemine vurgu yaptılar.

Haber Giriş Tarihi: 27.03.2019 09:12
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalovalı Öğrenciler Okuyarak Mesaj Verdiler

Öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı edinmeleri, kitapları sevmeleri amacıyla Atatürk İlkokulu tarafından kitap okuma etkinliği düzenlendi. Daha önceden okul içerisinde belirli günlerde gerçekleştirilen kitap okuma etkinlikleri şimdi ise daha fazla insana ulaşılabilmesi ve kitap okumanın özendirilmesi amacıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi. Öğretmenleri ile birlikte meydana gelen öğrenciler burada 5 gün boyunca 30 dakika sevdikleri kitapları okudular. Etkinlik hakkında bilgi veren Atatürk İlkokulu Müdürü Coşkun Öztürk ise, "Biz okulumuzda kitap okuma etkinliklerini sürdürüyoruz. Kütüphane Haftası dolayısıyla bunu meydana taşımak istedik. Daha önceden Benimle Kitap Okur musun Projesi kapsamında da meydanda kitap okuma etkinlikleri gerçekleştirmiştik. Bu öğrencilerimiz açısından da çok verimli olmuştu. Bunu yinelemek, öğrencilerimize her alanda kitap okumanın çok keyifli bir şey olduğunu göstermek istedik. Ayrıca bunu yaparken halkımızı da kitap okumaya özendirmeyi hedefledik. 5 gün boyunca 30 dakika meydanda sınıflar halinde kitap okuduk" dedi.

Minikleri ellerinde kitaplarla gören bazı vatandaşlar da onlara eşlik etti. Öğrencilerle kitap okuyan vatandaşlar, "Çocuklarımız artık kitap okumaktan uzaklar. Sanal ortamlar onlara daha çekici gelmeye başladı. Oysaki kitap okumak ve onun büyülü dünyasına girmek ayrı bir keyiftir. Bu etkinlikte çocuklarımızın kitap okumaya yöneltilmesi ve insanlarımıza da bu sayede kitap okuyun mesajının verilmesi bizi çok memnun etti" diye konuştular.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.