Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’yı Kocaeli’de Temsil Edecek

Yalova’da İmam Hatip ve Çok Programlı Liseler arasında düzenlenen, “Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma” yarışmasında birinci olan Yalova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Bilal Uyanık Kocaeli’de düzenlenecek bölge yarışmasında Yalova’yı temsil edecek.

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2021 12:32
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova’yı Kocaeli’de Temsil Edecek

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma” yarışmasının İl seçmeleri online olarak yapıldı. İmam Hatip ve Çok Programlı Liselerdeki öğrencilerin katıldığı yarışmada Yalova’da il birincisi Yalova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Bilal Uyanık oldu. Uyanık Kocaeli ilinde Yalova’yı temsil etmeye hak kazandı. Yarışmada Çiftlikköy Diriliş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Omar E.O.Juneınah ikinci, Armutlu Bülent Özyürük Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Mahmut Karahasan üçüncü,  Altınova Bülent Özyürük Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Yahyohon Ergashev dördüncü ve Çınarcık Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ammar Alfat ise beşinci oldu.

Konuyla ilgili olarak Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise, “Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce, Millî Eğitimimizin genel amaçları ve Anadolu imam hatip liselerinin kuruluş misyonu çerçevesinde, örgün eğitim kapsamındaki Anadolu İmam Hatip Liseleri ve çok programlı liseler bünyesindeki imam hatip programlarına devam eden öğrencilerimizin ilgi istidat ve kabiliyetleri doğrultusunda yetişmesini sağlamak,  kişisel ve mesleki gelişimlerini destekleyerek yetkinlik ve özgüven kazanmalarını sağlamak amacıyla "Mesleki Yarışmalar" düzenlenmektedir. Bu kapsamda; imam hatip okulları öğrencilerimizin meslek dersleri kazanımlarını desteklemek, mesleki bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla ‘Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma’ il yarışması ilimizde Anadolu İmam Hatip Liseleri ve çok programlı liseler bünyesindeki imam hatip programlarına devam eden öğrencilerimizden okul içi yarışmalarda birinci olan öğrencilerin katılımıyla çevrimiçi olarak yapıldı. Çiftlikköy Şehit Muhammed İslam Altuğ Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü koordinatörlüğünde çevrimiçi olarak gerçekleştirilen il yarışmasında, seçici kurul tarafından aşağıdaki öğrenciler dereceye girmiştir. Kocaeli ilinde düzenlenecek Bölge Yarışmasında ilimizi temsilen Bilal Uyanık temsil etmeye hak kazandı” denildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.