Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’ya Erasmus+ Akreditasyon Programı’ndan 206 Bin Euro Hibe

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü, Erasmus+ Akreditasyon Programı kapsamında 2023-2024 eğitim öğretim yılı için toplamda 206 bin 863 Euro hibe almaya hak kazandı.

Haber Giriş Tarihi: 28.08.2023 11:20
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova’ya Erasmus+ Akreditasyon Programı’ndan 206 Bin Euro Hibe

Müdürlük, bu hibe ile okul eğitimi ve mesleki eğitim alanlarında uluslararası iş birliği ve öğrenci değişimi projeleri yürütecek.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı, 2023 yılı Teklif çağrısı dönemi Erasmus+ Akreditasyon Programları Hibe Başvuru Sonuçlarını açıkladı. Buna göre Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü, Erasmus+ Akreditasyon programı kapsamında Okul Eğitimi (SCH) için 83 bin 325 Euro ve Mesleki Eğitim (VET) için ise 123 bin 538 Euro olmak üzere toplam 206 bin 863 Euro hibe almaya hak kazandı.

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, her yıl olduğu gibi geçtiğimiz eğitim öğretim yılında da talep formlarının değerlendirilmesi sonucunda belirlenen okulların bu hibe bütçesinden faydalanacaklarını söyledi. Akmeşe, “2027 yılı sonuna kadar her yıl periyodik olarak devam edecek olan Erasmus+ Akreditasyon programlarından okul ve kurumlarımızın faydalanması için müdürlüğümüz ARGE Proje Birimi çalışmalarını sürdürmektedir. Bu programlar sayesinde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz Avrupa’daki farklı eğitim sistemleriyle tanışma, kültürler arası diyalog geliştirme ve dil becerilerini geliştirme imkanı bulacaklardır.” dedi.

Erasmus+ Nedir?
Erasmus+, Avrupa Birliği’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarında desteklediği bir programdır. 2021-2027 dönemi için yaklaşık 26,2 milyar Euro bütçeye sahip olan program, sosyal dâhil etme, yeşil ve dijital dönüşüm ve gençlerin demokratik hayata katılımını güçlendirmeye odaklanmaktadır. Program, Avrupa Eğitim Alanı, Dijital Eğitim Eylem Planı ve Avrupa Beceri Gündemi gibi girişimleri desteklemektedir. Program ayrıca Avrupa Sosyal Haklar Sütunu’nu uygulamakta, AB Gençlik Stratejisi’ni hayata geçirmekte ve sporda Avrupa boyutunu geliştirmektedir.
Erasmus+, farklı yaş gruplarından bireylere ve kuruluşlara çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Program kapsamında yükseköğrenim, mesleki eğitim, okul eğitimi (okul öncesi eğitim ve bakım dahil), yetişkin eğitimi, gençlik ve spor alanlarında hareketlilik ve iş birliği projelerine katılabilirsiniz. Programın detaylı bilgileri ve başvuru koşulları Erasmus+ Program Rehberi’nde yer almaktadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.