Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova'ya E-Sınav Merkezi Kuruluyor

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Salih Altuntaş Yalova'da kurulacak e-sınav merkezi çalışmalarını yerinde incelemek için Yalova'ya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 18.04.2017 10:31
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova'ya E-Sınav Merkezi Kuruluyor

Altıntaş Yalova Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Tosun'dan ildeki eğitim durumu hakkında da detaylı bilgiler aldı.

Yalova'da kurulması planlanan e-sınav merkezi için çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Yalova'ya gelen Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Salih Altuntaş Yalova Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Tosun'u da makamında ziyaret etti. Altuntaş'ı makama gelişinde kapıda karşılayan Tosun ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  İldeki eğitim çalışmaları hakkında konuğuna bilgiler aktaran Tosun çalışmaları devam eden e-sınav merkezinde gelinen noktayla ilgili de konuğuna bilgi verdi. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Salih Altuntaş ise, "Yalova eğitim konusunda çok başarılı bir il. Bunda elbette eğitim kadrosunun donanımlı olmasının önemi büyük. Bizde bakanlık olarak Yalova'da bir e-sınav merkezini hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. Bu merkezin hayata geçirilmesi ile birlikte sınav evraklarının sevk süreci de ortadan kalkmış olacak. Bu sadece sınavların daha hızlı, güvenli yapılmasını değil, çevreye verilen zarar ve maliyeti de azaltarak katkı sağlayacak. Ayrıca kursiyerlerin e-sınav sonrası sonuç alma ekranından sınav sonucunu da anında öğrenebileceğinin de önü açılacak" dedi.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Salih Altuntaş ve Yalova Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Tosun bir süre daha sohbet ettiler. Yalova Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Tosun konuğuna ziyaretinin anısına orkide sundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.