Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Uyum Eğitiminde Pilot İl

Yalova Milli Eğitim Bakanlığı ve ÜNİCEF işbirliği ile 9'ncu sınıflara yönelik başlatılan uyum eğitimlerinde pilot iller arasında yer aldı.

Haber Giriş Tarihi: 11.09.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Uyum Eğitiminde Pilot İl

İldeki ilk eğitim programı ise Adnan menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde başlatıldı.

Yapılan araştırmalarda okul bırakmaların en fazla olduğu ve başarı düzeyinin en fazla düştüğü sınıfların 9'ncu sınıflar olduğunun tespit edilmesi üzerine harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığı bu kapsamda belirlenen pilot illerde 9'ncu sınıflara yönelik uyum eğitimleri başlattı. Yalova'da belirlenen pilot iller arasında yer aldı. Bu kapsamda Adnan menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde bir tören düzenlendi. 9 sınıf öğrencilerinin yanısıra velilerinin de katılımı ile gerçekleştirilen eğitim hakkında bilgi veren Adnan menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eğitim koordinatör Öğretmeni Cihan Köşker, "Türkiye genelinde yapılan bir araştırmaya göre 9'ncu sınıfa kayıt olan öğrencilerin %74 daha ilk sene sınıf tekrarı, okul bırakma veya çeşitli nedenlerden dolayı çok zor bir öğretim dönemi gerçekleştirmektedir. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı UNİCEF işbirliği ile bir araştırma yapılmış ve okula uyum projesi adı altında bir proje geliştirmiştir. Bu proje geçtiğimiz yıl 12 okulda deneme uygulamasına konulmuştur. Türkiye genelinde 87 okul pilot seçildi. Okulumuzda bu pilot okullar arasında yer aldı. 3 öğretmenimiz bu projenin eğitimlerini aldı. Alınan eğitim ve uygulanacak olan programla ilgili olarak okulumuzda eğitim öğretime 3 gün önceden başladık. Böylece öğrencilerimizin okula kolay, çabuk sorunsuz ve başarı umutlarıyla başlamalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Program Okul Aile Birliği önderliğinde valilik, il milli eğitim müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü, Yalova Emniyet Müdürlüğü ve Yalova Belediyesinin katkıları ile yürütülüyor" dedi.
Eğitime 3 gün önceden alınan öğrenciler sınıflarda sosyalleşmelerine ve okulu daha fazla severek motive olmalarına yönelik bir çok aktiviteye katılacak. Öğrencilerle birlikte öğrenci velileri de bu eğitimlerde yer alacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.