Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Üniversitesi’nden Sosyal Transcript Uygulaması

Yalova Üniversitesi, öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmek için yeni bir uygulama başlattı. Sosyal Transkript Uygulaması ile öğrenciler, akademik transkriptlerinin yanında, sosyal faaliyetlere katılımlarını da gösterebilecek.

Haber Giriş Tarihi: 22.01.2024 12:11
Haber Güncellenme Tarihi: 22.01.2024 12:11
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Üniversitesi’nden Sosyal Transcript Uygulaması

Yalova Üniversitesi, “çağın gereksinimlerine uygun bilgi ve beceriye sahip öğrenciler yetiştirmek” stratejik hedefi doğrultusunda, öğrencilerin çevreye duyarlı, topluma katkı sağlayan, sorumluluk sahibi ve sosyal becerileri gelişmiş bireyler olarak yetişmelerini teşvik edecek bir uygulama hayata geçirdi. Sosyal Transkript Uygulaması ile öğrenciler, akademik başarılarının bir göstergesi olan akademik transkriptin yanı sıra, öğrencilik dönemleri boyunca aktif rol aldıkları sosyal faaliyetleri gösteren bir sosyal transkript alabilecek.

Sosyal Transkript Uygulaması, öğrencilerin sosyal sorumluluk projeleri, kulüp faaliyetleri, spor etkinlikleri, sanat ve kültür etkinlikleri, yarışma ve ödüller, sertifika programları, stajlar, yabancı dil kursları, uluslararası hareketlilik programları gibi sosyal faaliyetlere katılımlarını kayıt altına alacak. Öğrenciler, bu faaliyetlere katıldıklarını belgeleyerek, sosyal transkriptlerine ekleyebilecek. Sosyal transkriptler, öğrencilerin mezuniyet sonrası iş bulma ve kariyer geliştirme süreçlerinde kendilerini daha iyi tanıtmalarına yardımcı olacak.

Sosyal Transkript Nedir?

Sosyal Transkript, öğrencilerin akademik başarılarının yanında, sosyal faaliyetlere katılımlarını da gösteren bir belgedir. Sosyal Transkript, öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayan, sosyal becerilerini geliştiren, toplumsal sorunlara duyarlılık kazandıran, farklı kültürlerle etkileşim kurmalarını sağlayan faaliyetleri içerir. Sosyal Transkript, öğrencilerin mezuniyet sonrası işverenlere, kurumlara ve akademik kuruluşlara kendilerini daha iyi tanıtmalarına imkan verir. Sosyal Transkript, öğrencilerin kendilerini bütünsel olarak geliştirmelerini ve yaşam boyu öğrenmeye devam etmelerini teşvik eder.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.