Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Üniversitesi’nden 2 İlk Daha

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu Türkiye’de ilk olacak Ulaştırma Mühendisliği ve Kağıt Mühendisliği bölümlerinin önümüzdeki hafta YÖK’e sunulacağını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 10.08.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Üniversitesi’nden 2 İlk Daha

Bölümlerin hazırlık çalışmalarını sürdüren Prof.Dr. Rafet Bozdağ ise, “Bu bölümlerden mezun olan öğrencilerin 10 yıl boyunca işsiz kalmayacaklarını garanti ediyorum” dedi.
Yalova Üniversitesi Polimer Mühendisliği bölümünü Türkiye’ye kazandırmasının ardından ülkede ilk olacak 2 yeni mühendislik bölümünün daha hazırlık çalışmalarını tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Yalova Üniversitesi’ne transfer edilen ve ülkenin ulaştırma alanındaki en önemli isimlerinden olan Prof. Dr. Rafet Bozdağ tarafından sürdürülen hazırlık çalışmalarından oluşturulan rapor önümüzdeki hafta YÖK’e sunulacak. Yalova Üniversitesi’nin ülkede öncü olmaya devam ettiğini dile getiren Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, “Yalova Üniversitesi hep ilklerin peşinde koşuyor. Polimer Mühendisliği bölümü bunun en somut örneği bu kapsamda yine 2 ilke imza atıyoruz. Bunlar Mühendislik Fakültesi bünyesinde devreye girecek olan Ulaştırma Mühendisliği ve Kağıt Mühendisliği bölümleri. Bu bölümlerin oluşturulabilmesi için birçok ülkede araştırmalar gerçekleştirdik. Bünyesinde inşaat, harita ve şehircilik mühendislikleri gibi dalarlıda barındıracak olan Ulaştırma Mühendisliği ülkemizin prestij bölümlerinden olacak” dedi.
Ulaştırma Bölümüne yönelik çalışmaların bir rapora dönüştürüldüğünü dile getiren Prof. Dr. Rafet Bozdağ ise, “Günümüzde ulaştırma artık çok büyük önem taşır hale geldi. Ülkemizde her noktada ulaşımı dizayn edecek kişilere ihtiyaç duyuluyor. İşte bu bölüm ihtiyaç duyulan bu kişileri eğiterek ülkeye kazandıracak. Buradan mezun olacak olan gençlerimiz bundan sonraki 10 yıl boyunca mezun olur olmaz iş bulabilecek. Ben size bunun garantisini veriyorum. Belediyeler, Ulaştırma Bakanlığına bağlı birimler, proje firmaları ve daha sayamadığım birçok noktada eğitilmiş bu gençlere ihtiyaç duyuluyor” şeklinde konuştu.
YÖK’e sunulacak projenin onaylanması halinde bölüm 2012 yılında öğrenci almaya başlayacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.