Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Üniversitesi’nde Tübitak Proje Yazma Eğitimi Düzenlendi

Yalova Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Koordinasyon Birimi, TÜBİTAK 2209-A/B Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yazma Eğitimi düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 30.12.2023 13:27
Haber Güncellenme Tarihi: 30.12.2023 13:27
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Üniversitesi’nde Tübitak Proje Yazma Eğitimi Düzenlendi

Yalova Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Koordinasyon Birimi, TÜBİTAK’ın ulusal ve uluslararası programlarına yönelik Ar-Ge ve yenilik projelerinin nicelik ve niteliklerinin artırılması amacıyla bir eğitim etkinliği düzenledi. TÜBİTAK 2209-A/B Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yazma Eğitimi olarak adlandırılan eğitime Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bayram Gökbulut konuşmacı olarak katıldı

Yalova Üniversitesi’nin farklı fakültelerinden çok sayıda öğrenci katıldığı eğitimde, proje yazma süreçleri, yöntemleri, kriterleri ve ipuçları anlatıldı. Uygulamalı örnekler üzerinden proje yazma becerileri geliştirildiği eğitim boyunca TÜBİTAK’ın desteklediği farklı proje kodları, başvuru şartları, değerlendirme kriterleri, bütçe hazırlama, etik kurallar, raporlama ve sunum teknikleri gibi konular ele alındı.

Yalova Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Koordinasyon Birimi, TÜBİTAK 2209-A/B Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yazma Eğitimi’nin ardından, eğitimin öğrencilerin proje yazma becerilerini artırdığını ve proje başvuru sayılarını yükselttiğini duyurdu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.